Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › RAMAS COM SRL

RAMAS COM SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Orş. Horezu
CUI 15220276 · J2003000117389
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAMAS COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO15220276
Nr. Reg. Comerțului J2003000117389
Sediu social Str. Nicolae Iorga, bl. O.2, sc. D, et. P, Orş. Horezu, jud. VÂLCEA, 245800
Telefon 0250860935

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SĂRDĂRESCU SIMONA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.02.2003
CAEN4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAMAS COM SRL după CUI 15220276 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
710.393 lei
-12.0% vs 2024
Profit net 2025
-78.526 lei
-4127.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-11.1%
Față de sectorpeste 16% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.441 de firme din Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,7%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.403 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 763.412 lei20142015: 842.563 lei20152016: 779.880 lei20162017: 856.875 lei20172018: 1.067.593 lei20182019: 886.645 lei20192020: 735.470 lei20202021: 850.518 lei20212022: 781.949 lei20222023: 829.298 lei20232024: 809.571 lei20242025: 710.393 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 710.393 lei -78.526 lei 3
2024 809.571 lei 1.950 lei 3
2023 829.298 lei -16.679 lei 3
2022 781.949 lei -15.503 lei 3
2021 850.518 lei -15.431 lei 3
2020 735.470 lei -21.330 lei 3
2019 886.645 lei -51.720 lei 4
2018 1.067.593 lei -74.337 lei 6
2017 856.875 lei -56.039 lei 5
2016 779.880 lei -62.028 lei 5
2015 842.563 lei -88.876 lei 7
2014 763.412 lei -181.028 lei 6
2013 1.149.762 lei 9.403 lei 8
2012 2.008.771 lei 22.500 lei 10
2011 1.904.561 lei 32.966 lei 10
2010 1.879.974 lei 50.234 lei 12
2009 1.968.420 lei 49.075 lei 9
2008 3.022.596 lei 138.029 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 203 zile+27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,05%−11,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 144,3%+31,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,69×−0,2 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -28,66%−29,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -41,72%−31,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 236.798 lei−33.059 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,59×+0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,55×+7,36 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 23 zile−22 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -9,95%−10,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 625 din 1.310 firme active cu bilanț depus (CAEN 4755)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 1.761 firme active din sector
SectorCAEN 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAMAS COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAMAS COM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAMAS COM SRL, cu sediul în Orş. Horezu, are codul unic de înregistrare (CUI) 15220276, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000117389. Firma a fost înființată la data de 18 februarie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN 4755).

La ultima verificare, RAMAS COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 710.393 lei și un rezultat net de -78.526 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAMAS COM SRL?

RAMAS COM SRL (CUI 15220276) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă RAMAS COM SRL în sectorul său?

RAMAS COM SRL ocupă locul 625 din 1.310 firme active cu bilanț depus în CAEN 4755 (Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAMAS COM SRL față de firmele din același domeniu?

RAMAS COM SRL este mai veche decât 86% dintre cele 1.761 firme active cu CAEN 4755.

Este RAMAS COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAMAS COM SRL (CUI 15220276) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAMAS COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAMAS COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAMAS COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAMAS COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAMAS COM SRL plătitoare de TVA?

Da, RAMAS COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAMAS COM SRL?

În anul 2025, RAMAS COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 710.393 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAMAS COM SRL?

Firmoscop analizează RAMAS COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.