Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › MEDALEX SRL

MEDALEX SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Orş. Găeşti
CUI 15241511 · J15/922/2007
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MEDALEX SRL
CUI 15241511
Nr. Reg. Comerțului J15/922/2007
Sediu social Str. 13 Decembrie nr. 170, Orş. Găeşti, jud. DÂMBOVIŢA, 135200
Telefon 0214908322

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ALPHA PROFESSIONAL IPURL · lichidator judiciar

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.07.2007
CAEN8690 · Alte activități referitoare la sănătatea umană
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MEDALEX SRL după CUI 15241511 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
3.825 lei
-99.0% vs 2024
Profit net 2025
-15.111 lei
+86.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-395.1%
Mărime față de sector1 angajat · peste 33% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.580 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-99%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 301.754 lei20142015: 314.019 lei20152016: 313.453 lei20162017: 383.156 lei20172018: 401.206 lei20182019: 394.344 lei20192020: 388.660 lei20202021: 423.874 lei20212022: 386.372 lei20222023: 465.555 lei20232024: 516.468 lei20242025: 3.825 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.825 lei -15.111 lei 1
2024 516.468 lei -112.475 lei 6
2023 465.555 lei 2.956 lei 6
2022 386.372 lei -27.961 lei 6
2021 423.874 lei -10.449 lei 6
2020 388.660 lei -23.043 lei 6
2019 394.344 lei 29.356 lei 5
2018 401.206 lei 22.766 lei 6
2017 383.156 lei 22.170 lei 6
2016 313.453 lei -9.924 lei 6
2015 314.019 lei 20.984 lei 6
2014 301.754 lei 18.392 lei 6
2013 268.665 lei 17.444 lei 6
2012 251.870 lei 38.483 lei 9
2011 256.392 lei 29.339 lei 6
2010 205.125 lei -35.738 lei 8
2009 274.127 lei -23.605 lei 11
2008 521.414 lei 53.025 lei 12

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 20.378 zile+20.219 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 806 zile+791 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -395,06%−373,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 558,38%+212,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,18×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -39,51%+134,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -458,38%−212,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.825 lei−82.253 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,1×−7,87 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -71,15%−53,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.105 din 2.501 firme active cu bilanț depus (CAEN 8690)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 5.235 firme active din sector
SectorCAEN 8690 · Alte activități referitoare la sănătatea umană →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Voluntari, Oraş Voluntari → Orş. Găeşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 06.07.2007
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/317/2003 → J15/922/2007
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 06.07.2007 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Dâmboviţa → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Găeşti, Oraş Găeşti → Loc. Voluntari, Oraş Voluntari
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J15/922/2007 → J23/317/2003
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Dâmboviţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Voluntari, Oraş Voluntari → Loc. Găeşti, Oraş Găeşti

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MEDALEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MEDALEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MEDALEX SRL, cu sediul în Orş. Găeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15241511, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/922/2007. Firma a fost înființată la data de 26 februarie 2003 și are ca obiect principal de activitate Alte activități referitoare la sănătatea umană (CAEN 8690).

La ultima verificare, MEDALEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.825 lei și un rezultat net de -15.111 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MEDALEX SRL?

MEDALEX SRL (CUI 15241511) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MEDALEX SRL în sectorul său?

MEDALEX SRL ocupă locul 2.105 din 2.501 firme active cu bilanț depus în CAEN 8690 (Alte activități referitoare la sănătatea umană), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MEDALEX SRL față de firmele din același domeniu?

MEDALEX SRL este mai veche decât 97% dintre cele 5.235 firme active cu CAEN 8690.

Este MEDALEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MEDALEX SRL (CUI 15241511) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MEDALEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MEDALEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MEDALEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MEDALEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MEDALEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, MEDALEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MEDALEX SRL?

În anul 2025, MEDALEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.825 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MEDALEX SRL?

Firmoscop analizează MEDALEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.