Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › CHIMTECH SRL

CHIMTECH SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 15324684 · J22/486/2003
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CHIMTECH SRL
CUI 15324684
Nr. Reg. Comerțului J22/486/2003
Sediu social Str. Păcurari nr. 98, Mun. Iaşi, 700514
Telefon 0232234943

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ZICMAN GHEORGHIŢĂ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.03.2003
CAEN2041 · Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CHIMTECH SRL după CUI 15324684 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2023
10.271 lei
-95.0% vs 2022
Profit net 2023
-27.308 lei
+41.8% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-265.9%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-95%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 311.223 lei20122013: 339.833 lei20132014: 276.659 lei20142015: 233.936 lei20152016: 271.326 lei20162017: 294.202 lei20172018: 315.643 lei20182019: 295.238 lei20192020: 341.543 lei20202021: 247.920 lei20212022: 202.750 lei20222023: 10.271 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 10.271 lei -27.308 lei 0
2022 202.750 lei -46.929 lei 2
2021 247.920 lei -54.389 lei 2
2020 341.543 lei -20.580 lei 2
2019 295.238 lei -9.440 lei 3
2018 315.643 lei -27.530 lei 3
2017 294.202 lei -6.256 lei 3
2016 271.326 lei -11.203 lei 2
2015 233.936 lei -48.985 lei 5
2014 276.659 lei -14.600 lei 5
2013 339.833 lei -49.531 lei 5
2012 311.223 lei 602 lei 5
2011 251.350 lei 138 lei 5
2010 377.547 lei 1.578 lei 5
2009 316.902 lei 189 lei 6
2008 260.542 lei 424 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile−590 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 433 zile+321 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -265,87%−242,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,44%−183,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,93×+6,42 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,17× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -261,97% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -224,15%−198,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 85,56%+183,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,84×−0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -74,25%−55,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 180 din 220 firme active cu bilanț depus (CAEN 2041)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 411 firme active din sector
SectorCAEN 2041 · Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 28.03.2003
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 28.03.2003 → sediu expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CHIMTECH SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CHIMTECH SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CHIMTECH SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 15324684, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/486/2003. Firma a fost înființată la data de 28 martie 2003 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere (CAEN 2041).

La ultima verificare, CHIMTECH SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 10.271 lei și un rezultat net de -27.308 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CHIMTECH SRL?

CHIMTECH SRL (CUI 15324684) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă CHIMTECH SRL în sectorul său?

CHIMTECH SRL ocupă locul 180 din 220 firme active cu bilanț depus în CAEN 2041 (Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CHIMTECH SRL față de firmele din același domeniu?

CHIMTECH SRL este mai veche decât 85% dintre cele 411 firme active cu CAEN 2041.

Este CHIMTECH SRL o firmă activă?

CHIMTECH SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este CHIMTECH SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CHIMTECH SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CHIMTECH SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CHIMTECH SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CHIMTECH SRL plătitoare de TVA?

Nu, CHIMTECH SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CHIMTECH SRL?

În anul 2023, CHIMTECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.271 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CHIMTECH SRL?

Firmoscop analizează CHIMTECH SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.