Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › EQUUS SILVANIA SRL

EQUUS SILVANIA SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Sat Şinca Nouă Com. Şinca Nouă
CUI 15481158 · J2003001049081
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EQUUS SILVANIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO15481158
Nr. Reg. Comerțului J2003001049081
Sediu social Str. nr. 67B,CAM.3., Sat Şinca Nouă Com. Şinca Nouă, jud. BRAŞOV, 507210

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PROMBERGER CHRISTOPH FRANZ JOHANNES · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.06.2003
CAEN9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EQUUS SILVANIA SRL după CUI 15481158 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
1.745.286 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.169.327 lei
+29.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-67.0%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.957 de firme din Alte activități recreative și distractive n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.504 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 621.300 lei20142015: 494.326 lei20152016: 726.057 lei20162017: 746.100 lei20172018: 754.818 lei20182019: 802.803 lei20192020: 454.820 lei20202021: 872.449 lei20212022: 850.568 lei20222023: 1.271.688 lei20232024: 1.483.572 lei20242025: 1.745.286 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.745.286 lei -1.169.327 lei 14
2024 1.483.572 lei -1.656.166 lei 15
2023 1.271.688 lei -1.088.331 lei 12
2022 850.568 lei -283.421 lei 10
2021 872.449 lei -206.171 lei 9
2020 454.820 lei -149.681 lei 7
2019 802.803 lei 4.473 lei 11
2018 754.818 lei 152 lei 10
2017 746.100 lei -176.454 lei 11
2016 726.057 lei -184.743 lei 11
2015 494.326 lei -356.629 lei 11
2014 621.300 lei -104.121 lei 9
2013 473.483 lei -70.856 lei 6
2012 512.525 lei 988 lei 5
2011 478.615 lei 1.340 lei 6
2010 452.369 lei -68.350 lei 5
2009 462.254 lei 14.884 lei 1
2008 351.367 lei -98.831 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.601 zile+509 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 155 zile+35 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -67%+44,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 155,08%−12,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,64× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -14,58%+18,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -57,49%+10,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 124.663 lei+25.758 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,22×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,21×−25,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -19,14%+23,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 211 din 6.111 firme active cu bilanț depus (CAEN 9329)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 14.275 firme active din sector
SectorCAEN 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EQUUS SILVANIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EQUUS SILVANIA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EQUUS SILVANIA SRL, cu sediul în Sat Şinca Nouă Com. Şinca Nouă, are codul unic de înregistrare (CUI) 15481158, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003001049081. Firma a fost înființată la data de 4 iunie 2003 și are ca obiect principal de activitate Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).

La ultima verificare, EQUUS SILVANIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.745.286 lei și un rezultat net de -1.169.327 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EQUUS SILVANIA SRL?

EQUUS SILVANIA SRL (CUI 15481158) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă EQUUS SILVANIA SRL în sectorul său?

EQUUS SILVANIA SRL ocupă locul 211 din 6.111 firme active cu bilanț depus în CAEN 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EQUUS SILVANIA SRL față de firmele din același domeniu?

EQUUS SILVANIA SRL este mai veche decât 98% dintre cele 14.275 firme active cu CAEN 9329.

Este EQUUS SILVANIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EQUUS SILVANIA SRL (CUI 15481158) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EQUUS SILVANIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EQUUS SILVANIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EQUUS SILVANIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EQUUS SILVANIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EQUUS SILVANIA SRL plătitoare de TVA?

Da, EQUUS SILVANIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EQUUS SILVANIA SRL?

În anul 2025, EQUUS SILVANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.745.286 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EQUUS SILVANIA SRL?

Firmoscop analizează EQUUS SILVANIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.