Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Sibiu › GETA COM SRL

GETA COM SRL

Înființată în 2003 · 23 de ani vechime · Sat Şura Mică Com. Şura Mică
CUI 15544604 · J32/802/2003
Atenție sporită Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GETA COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO15544604
Nr. Reg. Comerțului J32/802/2003
Sediu Sat Şura Mică Com. Şura Mică, Sibiu
Telefon 0269577354

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

UDREA AUREL-HORAŢIU · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2012 · Fabricarea coloranților și a pigmenților
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GETA COM SRL după CUI 15544604 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
13.026 lei
-96,0% vs 2024
Profit net 2025
-81.709 lei
-271,8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-627.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-96%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 165.468 lei20142015: 223.428 lei20152016: 183.465 lei20162017: 186.095 lei20172018: 204.483 lei20182019: 325.382 lei20192020: 234.968 lei20202021: 295.205 lei20212022: 404.167 lei20222023: 328.994 lei20232024: 290.683 lei20242025: 13.026 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 13.026 lei -81.709 lei 1
2024 290.683 lei -21.974 lei 1
2023 328.994 lei -43.753 lei 1
2022 404.167 lei 18.307 lei 1
2021 295.205 lei -23.991 lei 1
2020 234.968 lei -54.184 lei 1
2019 325.382 lei 32.434 lei —
2018 204.483 lei 30.767 lei —
2017 186.095 lei 11.159 lei —
2016 183.465 lei 20.507 lei 2
2015 223.428 lei 39.318 lei 3
2014 165.468 lei 37.639 lei 1
2013 192.039 lei 21.967 lei 2
2012 185.094 lei 6.432 lei 1
2011 197.314 lei 3.493 lei 1
2010 235.624 lei 3.628 lei 2
2009 304.036 lei 16.922 lei 2
2008 300.553 lei 2.699 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.314 zile+4.181 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.558 de zile+1.499 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -627,28%−619,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 193,02%+77,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,52×−0,34 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -102,44%−78,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -93,02%−77,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 13.026 lei−277.657 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,16×−3,01 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,82×−17,75 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 446 de zile+426 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -83,75%−79,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11 din 12 firme active cu bilanț depus (CAEN 2012)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 16 firme active din sector
SectorCAEN 2012 · Fabricarea coloranților și a pigmenților →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GETA COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GETA COM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

GETA COM SRL, cu sediul în Sat Şura Mică Com. Şura Mică, are codul unic de înregistrare (CUI) 15544604, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/802/2003. Firma a fost înființată la data de 26 iunie 2003 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea coloranților și a pigmenților (CAEN 2012).

La ultima verificare, GETA COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.026 lei și un rezultat net de -81.709 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GETA COM SRL?

GETA COM SRL (CUI 15544604) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă GETA COM SRL în sectorul său?

GETA COM SRL ocupă locul 11 din 12 firme active cu bilanț depus în CAEN 2012 (Fabricarea coloranților și a pigmenților), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GETA COM SRL față de firmele din același domeniu?

GETA COM SRL este mai veche decât 63% dintre cele 16 firme active cu CAEN 2012.

Este GETA COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GETA COM SRL (CUI 15544604) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GETA COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GETA COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GETA COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GETA COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GETA COM SRL plătitoare de TVA?

Da, GETA COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GETA COM SRL?

În anul 2025, GETA COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.026 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GETA COM SRL?

Firmoscop analizează GETA COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.