CICLOPS SECURITY SRL
Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.
Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.
Reprezentanți
MANAGEMENT COMPANY IPURL · administrator judiciar provizoriuBIBAN ION · administratorIVAN IULIAN DOREL · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | Insolvență | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 28 octombrie 2026 |
| Restanțe la bugetul de stat | Figurează cu 12.824.547 lei | 30 iunie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Procedură înregistrată, deschisă la 3 decembrie 2025 | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Sibiu · dosar 2457/85/2025 | 3 decembrie 2025 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută CICLOPS SECURITY SRL după CUI 15701580 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 1.150 de firme din Activități de investigații și servicii private de protecție care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,2%.
Mediana sectorului: 16 angajați, din 1.195 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 14.198.510 lei | 570.418 lei | 231 |
| 2024 | 15.020.660 lei | 567.877 lei | 256 |
| 2023 | 16.706.462 lei | -2.169.886 lei | 363 |
| 2022 | 18.696.620 lei | 1.770.352 lei | 498 |
| 2021 | 21.945.086 lei | 35.345 lei | 603 |
| 2020 | 22.399.891 lei | -996.136 lei | 622 |
| 2019 | 21.729.512 lei | -667.780 lei | — |
| 2018 | 16.302.890 lei | -1.012.055 lei | 296 |
| 2017 | 10.593.083 lei | -869.388 lei | 94 |
| 2016 | 6.608.521 lei | 37.252 lei | 67 |
| 2015 | 1.306.481 lei | 15.273 lei | — |
| 2014 | 1.527.625 lei | 10.369 lei | 87 |
| 2013 | 1.634.541 lei | 76.673 lei | 87 |
| 2012 | 1.990.819 lei | 158.105 lei | 100 |
| 2011 | 2.313.509 lei | 104.514 lei | 119 |
| 2010 | 2.209.351 lei | 168.627 lei | 115 |
| 2009 | 2.573.286 lei | 185.624 lei | 110 |
| 2008 | 3.091.938 lei | 242.219 lei | 150 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 105 din 672 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 8,5% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 101 din 1.153 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8001) |
| Vechime relativă | mai veche decât 92% dintre cele 1.621 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție → |
Contracte publice
Autorități: COMPANIA NATIONALA DE TRANSPORT AL ENERGIEI ELECTRICE "TRANSELECTRICA" S.A.
Cumpărători: Teatrul Municipal Bacovia, CASA DE ASIGURARI DE SANATATE DOLJ, DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR DOLJ
Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.
SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Istoric modificări (Registrul Comerțului)
- 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 17.07.2017 → radiată
- 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Municipiul Craiova → Municipiul Slatina
- 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J16/1254/2003 → J28/11/2016
- 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Municipiul Sibiu → Municipiul Craiova
- 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2017001187326 → J16/1254/2003
- 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Slatina → Mun. Sibiu
- 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J28/11/2016 → J2017001187326
- 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 17.07.2017
- 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 17.07.2017 → radiată
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J16/1254/2003 → J28/11/2016
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2017001187326 → J16/1254/2003
- 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 17.07.2017
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J28/11/2016 → J2017001187326
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru CICLOPS SECURITY SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți CICLOPS SECURITY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Verifică altă firmă
Despre firmă
CICLOPS SECURITY SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 15701580, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017001187326. Firma a fost înființată la data de 28 august 2003 și are ca obiect principal de activitate Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).
La ultima verificare, CICLOPS SECURITY SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 13 mil. lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14.198.510 lei și un rezultat net de 570.418 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are CICLOPS SECURITY SRL?
CICLOPS SECURITY SRL (CUI 15701580) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.
Ce loc ocupă CICLOPS SECURITY SRL în sectorul său?
CICLOPS SECURITY SRL ocupă locul 101 din 1.153 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8001 (Activități de investigații și servicii private de protecție), după cifra de afaceri.
Cât de veche este CICLOPS SECURITY SRL față de firmele din același domeniu?
CICLOPS SECURITY SRL este mai veche decât 92% dintre cele 1.621 de firme active cu CAEN 8001.
Este CICLOPS SECURITY SRL o firmă activă?
Nu — CICLOPS SECURITY SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.
Este CICLOPS SECURITY SRL în insolvență?
La ultima verificare, CICLOPS SECURITY SRL (CUI 15701580) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.
Are CICLOPS SECURITY SRL datorii la stat?
La ultima verificare, CICLOPS SECURITY SRL figura cu restanțe de 12.824.547 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.
Pot avea încredere în CICLOPS SECURITY SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CICLOPS SECURITY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este CICLOPS SECURITY SRL plătitoare de TVA?
Da, CICLOPS SECURITY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a CICLOPS SECURITY SRL?
În anul 2025, CICLOPS SECURITY SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.198.510 lei și un număr mediu de 231 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CICLOPS SECURITY SRL?
Firmoscop analizează CICLOPS SECURITY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- IPPON MED SRL · Mun. Mediaş · CA 43.273.476 lei
- EUROPA GUARD SRL · Mun. Sibiu · CA 11.908.490 lei
- ASSAULT PROTECT SRL · Orş. Cisnădie · CA 11.318.310 lei
- ROMGUARD CONSULTING SRL · Mun. Sibiu · CA 5.987.398 lei
- COMMAND SECURITY S.R.L. · Mun. Sibiu · CA 3.451.333 lei
- NEXT LEVEL SECURITY SRL · Mun. Sibiu · CA 3.247.138 lei
Firmele active cu codul CAEN 8001 din Sibiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.