Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › LEADER AUTO SRL

LEADER AUTO SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 15708421 · J2003002567133
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LEADER AUTO SRL
Cod fiscal (CIF) RO15708421
Nr. Reg. Comerțului J2003002567133
Sediu social Str. Liliacului nr. 8, Mun. Constanţa
Telefon 0241551933

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BULGARU ARINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.08.2003
CAEN8553 · Școli de conducere (pilotaj)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LEADER AUTO SRL după CUI 15708421 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
610.024 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
-37.561 lei
-499.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-6.2%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.373 de firme din Școli de conducere (pilotaj) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,7%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.494 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 177.222 lei20142015: 232.152 lei20152016: 177.923 lei20162017: 275.699 lei20172018: 361.341 lei20182019: 171.711 lei20192020: 155.773 lei20202021: 157.818 lei20212022: 411.592 lei20222023: 494.990 lei20232024: 640.810 lei20242025: 610.024 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 610.024 lei -37.561 lei 12
2024 640.810 lei 9.409 lei 12
2023 494.990 lei 883 lei 10
2022 411.592 lei 4.458 lei 11
2021 157.818 lei 51.467 lei 12
2020 155.773 lei 614.192 lei 11
2019 171.711 lei 207.043 lei 12
2018 361.341 lei -75.001 lei 15
2017 275.699 lei -169.036 lei 13
2016 177.923 lei -244.487 lei 10
2015 232.152 lei -51.613 lei 8
2014 177.222 lei -160.974 lei 7
2013 75.211 lei -184.556 lei 11
2012 119.440 lei 58 lei 6
2011 188.581 lei 484 lei 6
2010 125.626 lei 237 lei 7
2009 169.032 lei -6.373 lei 5
2008 66.067 lei 29 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 67 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -6,16%−7,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 146,65%+49,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,68×−0,34 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -49,3%−60,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -46,65%−49,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 50.835 lei−2.566 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,01×+0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -2,25%−6,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 189 din 1.777 firme active cu bilanț depus (CAEN 8553)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 4.757 firme active din sector
SectorCAEN 8553 · Școli de conducere (pilotaj) →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)11
Valoare totală (2024–2026)108.600 lei

Cumpărători: CT BUS S.A., Ministerul Apararii Nationale - U.M. 02145 Constanta, RAJA S.A CONSTANTA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LEADER AUTO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LEADER AUTO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LEADER AUTO SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 15708421, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003002567133. Firma a fost înființată la data de 1 septembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553).

La ultima verificare, LEADER AUTO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 610.024 lei și un rezultat net de -37.561 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LEADER AUTO SRL?

LEADER AUTO SRL (CUI 15708421) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă LEADER AUTO SRL în sectorul său?

LEADER AUTO SRL ocupă locul 189 din 1.777 firme active cu bilanț depus în CAEN 8553 (Școli de conducere (pilotaj)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LEADER AUTO SRL față de firmele din același domeniu?

LEADER AUTO SRL este mai veche decât 94% dintre cele 4.757 firme active cu CAEN 8553.

Este LEADER AUTO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LEADER AUTO SRL (CUI 15708421) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LEADER AUTO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LEADER AUTO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LEADER AUTO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LEADER AUTO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LEADER AUTO SRL plătitoare de TVA?

Da, LEADER AUTO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LEADER AUTO SRL?

În anul 2025, LEADER AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 610.024 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LEADER AUTO SRL?

Firmoscop analizează LEADER AUTO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.