Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › GE-MAR-AL SRL

GE-MAR-AL SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Curtea de Argeş
CUI 158141 · J03/1272/1992
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GE-MAR-AL SRL
Cod fiscal (CIF) RO158141
Nr. Reg. Comerțului J03/1272/1992
Sediu social Str. Voievozi nr. 26A, Mun. Curtea de Argeş, 115300
Telefon 0721358538

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

TĂRCIATU MARIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN2331 · Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GE-MAR-AL SRL după CUI 158141 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
105.139 lei
-26.0% vs 2024
Profit net 2025
-106.343 lei
+54.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-101.1%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.668.815 lei20142015: 4.506.076 lei20152016: 5.280.313 lei20162017: 5.075.074 lei20172018: 6.322.939 lei20182019: 7.286.466 lei20192020: 4.614.988 lei20202021: 3.139.266 lei20212022: 2.083.239 lei20222023: 868.871 lei20232024: 142.232 lei20242025: 105.139 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 105.139 lei -106.343 lei 1
2024 142.232 lei -233.857 lei 2
2023 868.871 lei -62.537 lei 6
2022 2.083.239 lei 581.751 lei 7
2021 3.139.266 lei 326.905 lei 24
2020 4.614.988 lei 591.949 lei 34
2019 7.286.466 lei 929.282 lei 45
2018 6.322.939 lei 444.419 lei 47
2017 5.075.074 lei 301.087 lei 50
2016 5.280.313 lei 464.083 lei 53
2015 4.506.076 lei 325.546 lei 51
2014 3.668.815 lei 109.190 lei 49
2013 3.456.040 lei -281.912 lei 50
2012 3.859.071 lei 30.427 lei 47
2011 4.230.702 lei 69.984 lei 47
2010 4.278.035 lei 447.745 lei 40
2009 3.572.312 lei 141.784 lei
2008 2.229.120 lei 16.760 lei 35

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5.552 zile+1.387 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 90 zile−138 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -101,15%+63,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3.268,71%+3.164,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,03×−0,93 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -217,34%−202,34 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -3.161,86%−3.157,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 105.139 lei+34.023 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,15×+2,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,81×−1,34 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 96 zile+25 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -50,04%+11,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 40 din 67 firme active cu bilanț depus (CAEN 2331)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 126 firme active din sector
SectorCAEN 2331 · Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GE-MAR-AL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GE-MAR-AL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GE-MAR-AL SRL, cu sediul în Mun. Curtea de Argeş, are codul unic de înregistrare (CUI) 158141, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/1272/1992. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică (CAEN 2331).

La ultima verificare, GE-MAR-AL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 105.139 lei și un rezultat net de -106.343 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GE-MAR-AL SRL?

GE-MAR-AL SRL (CUI 158141) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă GE-MAR-AL SRL în sectorul său?

GE-MAR-AL SRL ocupă locul 40 din 67 firme active cu bilanț depus în CAEN 2331 (Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GE-MAR-AL SRL față de firmele din același domeniu?

GE-MAR-AL SRL este mai veche decât 96% dintre cele 126 firme active cu CAEN 2331.

Este GE-MAR-AL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GE-MAR-AL SRL (CUI 158141) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GE-MAR-AL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GE-MAR-AL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GE-MAR-AL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GE-MAR-AL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GE-MAR-AL SRL plătitoare de TVA?

Da, GE-MAR-AL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GE-MAR-AL SRL?

În anul 2025, GE-MAR-AL SRL a raportat o cifră de afaceri de 105.139 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GE-MAR-AL SRL?

Firmoscop analizează GE-MAR-AL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.