Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › DIARAL SRL

DIARAL SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Sat Malu Alb Com. Drăgăneşti
CUI 15843428 · J2003001458175
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DIARAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO15843428
Nr. Reg. Comerțului J2003001458175
Sediu social Com. DRAGANESTI nr. 825, Sat Malu Alb Com. Drăgăneşti, jud. GALAŢI, 807111
Telefon 0236322080

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MACOVEI CARMEN-TANIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.10.2003
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DIARAL SRL după CUI 15843428 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
130.553 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
-42.637 lei
-81.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-32.7%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 56.216 lei20142015: 87.766 lei20152016: 103.233 lei20162017: 106.112 lei20172018: 108.362 lei20182019: 103.613 lei20192020: 105.646 lei20202021: 109.395 lei20212022: 79.968 lei20222023: 102.533 lei20232024: 129.727 lei20242025: 130.553 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 130.553 lei -42.637 lei 2
2024 129.727 lei -23.441 lei 2
2023 102.533 lei -25.219 lei 2
2022 79.968 lei -41.322 lei 2
2021 109.395 lei -38.459 lei 3
2020 105.646 lei -38.427 lei 3
2019 103.613 lei -38.516 lei 2
2018 108.362 lei -76.599 lei 4
2017 106.112 lei -48.718 lei 5
2016 103.233 lei -40.044 lei 5
2015 87.766 lei -18.329 lei 5
2014 56.216 lei -32.184 lei 5
2013 55.473 lei -15.851 lei 4
2012 68.159 lei -7.955 lei 3
2011 82.104 lei -22.805 lei 3
2010 108.418 lei -18.641 lei 3
2009 150.067 lei -7.734 lei 3
2008 112.482 lei -2.794 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.714 zile+90 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -32,66%−14,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.318,35%+233,45 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,08× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -91,68%−47,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.218,35%−233,45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 65.277 lei+413 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,81×+0,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,87× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 127 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -19,35%−8,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 27.835 din 47.592 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 91.171 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DIARAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DIARAL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DIARAL SRL, cu sediul în Sat Malu Alb Com. Drăgăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15843428, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003001458175. Firma a fost înființată la data de 24 octombrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, DIARAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 130.553 lei și un rezultat net de -42.637 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DIARAL SRL?

DIARAL SRL (CUI 15843428) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă DIARAL SRL în sectorul său?

DIARAL SRL ocupă locul 27.835 din 47.592 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DIARAL SRL față de firmele din același domeniu?

DIARAL SRL este mai veche decât 77% dintre cele 91.171 firme active cu CAEN 4711.

Este DIARAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DIARAL SRL (CUI 15843428) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DIARAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DIARAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DIARAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DIARAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DIARAL SRL plătitoare de TVA?

Da, DIARAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DIARAL SRL?

În anul 2025, DIARAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 130.553 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DIARAL SRL?

Firmoscop analizează DIARAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Galați →

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.