Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › DANSOR SRL

DANSOR SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Sat Răstoliţa Com. Răstoliţa
CUI 15846513 · J26/1372/2003
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DANSOR SRL
Cod fiscal (CIF) RO15846513
Nr. Reg. Comerțului J26/1372/2003
Sediu social Str. PRINCIPALA nr. 82, Sat Răstoliţa Com. Răstoliţa, jud. MUREŞ, 547480
Telefon 0265532257

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ZĂMAN MARIA SORINA · administratorMATEI LIVIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.10.2003
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DANSOR SRL după CUI 15846513 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
115.614 lei
+17.0% vs 2024
Profit net 2025
7.305 lei
-44.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.3%
Față de sectorpeste 69% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 109.843 lei20142015: 151.120 lei20152016: 163.892 lei20162017: 186.260 lei20172018: 173.485 lei20182019: 192.987 lei20192020: 228.500 lei20202021: 177.171 lei20212022: 186.225 lei20222023: 181.720 lei20232024: 99.195 lei20242025: 115.614 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 115.614 lei 7.305 lei
2024 99.195 lei 13.067 lei
2023 181.720 lei -2.383 lei
2022 186.225 lei 366 lei 1
2021 177.171 lei -294 lei 1
2020 228.500 lei 11.639 lei 1
2019 192.987 lei -65 lei 1
2018 173.485 lei -5.516 lei 1
2017 186.260 lei 336 lei 1
2016 163.892 lei -9.500 lei 1
2015 151.120 lei -13.951 lei 2
2014 109.843 lei -23.788 lei 2
2013 98.931 lei -31.346 lei 2
2012 151.292 lei -20.938 lei 2
2011 167.853 lei -13.038 lei 2
2010 148.946 lei -12.822 lei 1
2009 167.631 lei -10.992 lei 1
2008 145.486 lei -10.348 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 661 zile−93 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,32%−6,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 455,49%−141,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,22× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,89%−22,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -355,49%+141,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,52×−0,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,82×−0,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 76 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,13%−10,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 28.935 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 91.202 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DANSOR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DANSOR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DANSOR SRL, cu sediul în Sat Răstoliţa Com. Răstoliţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 15846513, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/1372/2003. Firma a fost înființată la data de 27 octombrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, DANSOR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 115.614 lei și un rezultat net de 7.305 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DANSOR SRL?

DANSOR SRL (CUI 15846513) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă DANSOR SRL în sectorul său?

DANSOR SRL ocupă locul 28.935 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DANSOR SRL față de firmele din același domeniu?

DANSOR SRL este mai veche decât 77% dintre cele 91.202 firme active cu CAEN 4711.

Este DANSOR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DANSOR SRL (CUI 15846513) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DANSOR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DANSOR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DANSOR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DANSOR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DANSOR SRL plătitoare de TVA?

Da, DANSOR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DANSOR SRL?

În anul 2025, DANSOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 115.614 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DANSOR SRL?

Firmoscop analizează DANSOR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.