Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MITI LUX GRUP SRL

MITI LUX GRUP SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 15924131 · J40/15659/2003
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MITI LUX GRUP SRL
CUI 15924131
Nr. Reg. Comerțului J40/15659/2003
Sediu social Aleea Şcolarilor nr. 10, bl. S24, sc. 1, et. 1, ap. 39, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 31818
Telefon 3446318

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

IGNAT DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 08.02.2023
CAEN4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MITI LUX GRUP SRL după CUI 15924131 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 44/100
Cifră de afaceri 2021
7.842 lei
+90.0% vs 2020
Profit net 2021
6.545 lei
+311.0% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă83.5%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 71.197 lei20102011: 103.352 lei20112012: 84.310 lei20122013: 89.912 lei20132014: 68.841 lei20142015: 70.202 lei20152016: 25.571 lei20162017: 9.802 lei20172018: 36.852 lei20182019: 39.395 lei20192020: 4.134 lei20202021: 7.842 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 7.842 lei 6.545 lei
2020 4.134 lei -3.102 lei
2019 39.395 lei 12.873 lei
2018 36.852 lei 8.884 lei 1
2017 9.802 lei -5.839 lei 1
2016 25.571 lei -5.680 lei 1
2015 70.202 lei 28.057 lei 1
2014 68.841 lei 14.137 lei 1
2013 89.912 lei -55.439 lei 1
2012 84.310 lei -1.409 lei 1
2011 103.352 lei -57.781 lei 2
2010 71.197 lei -8.529 lei 4
2009 87.793 lei -18.315 lei 4
2008 106.724 lei -26.018 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 10.078 zile−9.035 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.811 zile−1.719 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 83,46%+158,5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 366,3%−45,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,27× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,07%+16,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -266,3%+45,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,13×+0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,18×+0,46 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 310 zile−195 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 639,11%+680,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.287 din 3.675 firme active cu bilanț depus (CAEN 4332)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 7.987 firme active din sector
SectorCAEN 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume17
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MITI LUX GRUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MITI LUX GRUP SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MITI LUX GRUP SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15924131, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/15659/2003. Firma a fost înființată la data de 21 noiembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

La ultima verificare, MITI LUX GRUP SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 7.842 lei și un rezultat net de 6.545 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MITI LUX GRUP SRL?

MITI LUX GRUP SRL (CUI 15924131) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MITI LUX GRUP SRL în sectorul său?

MITI LUX GRUP SRL ocupă locul 3.287 din 3.675 firme active cu bilanț depus în CAEN 4332 (Lucrări de tâmplărie și dulgherie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MITI LUX GRUP SRL față de firmele din același domeniu?

MITI LUX GRUP SRL este mai veche decât 95% dintre cele 7.987 firme active cu CAEN 4332.

Este MITI LUX GRUP SRL o firmă activă?

Nu — MITI LUX GRUP SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MITI LUX GRUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MITI LUX GRUP SRL (CUI 15924131) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MITI LUX GRUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MITI LUX GRUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MITI LUX GRUP SRL plătitoare de TVA?

Nu, MITI LUX GRUP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MITI LUX GRUP SRL?

În anul 2021, MITI LUX GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.842 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MITI LUX GRUP SRL?

Firmoscop analizează MITI LUX GRUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.