Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › I.T.MANAGEMENT SRL

I.T.MANAGEMENT SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 15966773 · J32/1562/2003
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire I.T.MANAGEMENT SRL
CUI 15966773
Nr. Reg. Comerțului J32/1562/2003
Sediu social Str. Traian Demetrescu nr. 82, Mun. Sibiu, 550124
Telefon 0269211091

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

MURĂŞAN ADRIAN IOAN · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 17.08.2026
CAEN6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută I.T.MANAGEMENT SRL după CUI 15966773 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
56.155 lei
-72.0% vs 2024
Profit net 2025
4.318 lei
-95.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.7%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.102 de firme din Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 37,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.157 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-72%). · Profitabilă 18 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 113.499 lei20142015: 84.859 lei20152016: 108.726 lei20162017: 148.641 lei20172018: 147.384 lei20182019: 142.565 lei20192020: 131.695 lei20202021: 100.740 lei20212022: 121.965 lei20222023: 156.225 lei20232024: 203.666 lei20242025: 56.155 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 56.155 lei 4.318 lei 1
2024 203.666 lei 104.076 lei 1
2023 156.225 lei 93.071 lei 1
2022 121.965 lei 72.222 lei 1
2021 100.740 lei 43.903 lei 1
2020 131.695 lei 97.310 lei 1
2019 142.565 lei 98.820 lei 1
2018 147.384 lei 103.090 lei 1
2017 148.641 lei 108.434 lei 1
2016 108.726 lei 75.025 lei 1
2015 84.859 lei 48.450 lei 1
2014 113.499 lei 2.334 lei 1
2013 113.125 lei 72.522 lei 1
2012 78.696 lei 36.780 lei 1
2011 60.291 lei 19.693 lei 1
2010 56.897 lei 16.903 lei 1
2009 60.976 lei 26.351 lei 1
2008 81.838 lei 32.152 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 9 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile−169 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,69%−43,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23,31%+19,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,29×−21,98 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,3×+0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 93,5%−6,27 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 71,7%−24,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,69%−19,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 56.155 lei−147.511 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 9,32×+7,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 11,16%−97,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.537 din 2.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 6311)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 5.457 firme active din sector
SectorCAEN 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 25 august 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 04.12.2003 → RADIERE din data 17.08.2026
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 04.12.2003
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 04.12.2003 → dizolvare
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 04.12.2003

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru I.T.MANAGEMENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți I.T.MANAGEMENT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

I.T.MANAGEMENT SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 15966773, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/1562/2003. Firma a fost înființată la data de 5 decembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6311).

La ultima verificare, I.T.MANAGEMENT SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 56.155 lei și un rezultat net de 4.318 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are I.T.MANAGEMENT SRL?

I.T.MANAGEMENT SRL (CUI 15966773) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă I.T.MANAGEMENT SRL în sectorul său?

I.T.MANAGEMENT SRL ocupă locul 1.537 din 2.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 6311 (Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este I.T.MANAGEMENT SRL față de firmele din același domeniu?

I.T.MANAGEMENT SRL este mai veche decât 96% dintre cele 5.457 firme active cu CAEN 6311.

Este I.T.MANAGEMENT SRL o firmă activă?

Nu — I.T.MANAGEMENT SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este I.T.MANAGEMENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare I.T.MANAGEMENT SRL (CUI 15966773) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în I.T.MANAGEMENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru I.T.MANAGEMENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este I.T.MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?

Nu, I.T.MANAGEMENT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a I.T.MANAGEMENT SRL?

În anul 2025, I.T.MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 56.155 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu I.T.MANAGEMENT SRL?

Firmoscop analizează I.T.MANAGEMENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.