Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › DIRINGER SRL

DIRINGER SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 15978433 · J12/3487/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DIRINGER SRL
Cod fiscal (CIF) RO15978433
Nr. Reg. Comerțului J12/3487/2003
Sediu social Str. Între Lacuri nr. 24-26, bl. C3, ap. 2, parter, Mun. Cluj-Napoca, 400591

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

DIRINGER DOMINIQUE ANTOINE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.12.2003
CAEN2932 · Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DIRINGER SRL după CUI 15978433 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
152.510 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
71.337 lei
+60.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă46.8%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 225 de firme din Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,8%.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 78.402 lei20142015: 85.770 lei20152016: 126.988 lei20162017: 70.638 lei20172018: 125.856 lei20182019: 127.073 lei20192020: 112.410 lei20202021: 64.014 lei20212022: 160.107 lei20222023: 41.747 lei20232024: 179.778 lei20242025: 152.510 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 152.510 lei 71.337 lei
2024 179.778 lei 44.491 lei
2023 41.747 lei -57.014 lei
2022 160.107 lei 76.734 lei
2021 64.014 lei -33.751 lei
2020 112.410 lei 49.551 lei
2019 127.073 lei -2.993 lei
2018 125.856 lei 42.294 lei
2017 70.638 lei 31.783 lei
2016 126.988 lei 47.868 lei
2015 85.770 lei -32.582 lei
2014 78.402 lei 26.562 lei 1
2013 80.769 lei -27.150 lei
2012 138.811 lei 30.200 lei 1
2011 362.688 lei -14.337 lei 2
2010 298.884 lei 71.776 lei 6
2009 452.164 lei 82.662 lei 10
2008 650.335 lei 166.131 lei 16

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 177 zile+123 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 549 zile+161 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 46,78%+22,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,45%+12,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,89×−7,7 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26×+0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 24,76%+10,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,7%+6,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,55%−12,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,42×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 118,15%+64,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 231 din 297 firme active cu bilanț depus (CAEN 2932)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 388 firme active din sector
SectorCAEN 2932 · Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care în procedură de insolvență1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DIRINGER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DIRINGER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DIRINGER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DIRINGER SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 15978433, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/3487/2003. Firma a fost înființată la data de 10 decembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule (CAEN 2932).

La ultima verificare, DIRINGER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 152.510 lei și un rezultat net de 71.337 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DIRINGER SRL?

DIRINGER SRL (CUI 15978433) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DIRINGER SRL în sectorul său?

DIRINGER SRL ocupă locul 231 din 297 firme active cu bilanț depus în CAEN 2932 (Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DIRINGER SRL față de firmele din același domeniu?

DIRINGER SRL este mai veche decât 71% dintre cele 388 firme active cu CAEN 2932.

Este DIRINGER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DIRINGER SRL (CUI 15978433) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DIRINGER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DIRINGER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DIRINGER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DIRINGER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DIRINGER SRL plătitoare de TVA?

Da, DIRINGER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DIRINGER SRL?

În anul 2025, DIRINGER SRL a raportat o cifră de afaceri de 152.510 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DIRINGER SRL?

Firmoscop analizează DIRINGER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.