Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PHARMANET MED SRL

PHARMANET MED SRL

Înființată în 2003 · 22 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 15980034 · J40/16814/2003
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
Dizolvată prin fuziuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PHARMANET MED SRL
CUI 15980034
Nr. Reg. Comerțului J40/16814/2003
Sediu social Şos. Chitilei nr. 60, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 12393
Telefon 0745120387

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

ENACHE DANIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareDIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.04.2024
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată prin fuziune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PHARMANET MED SRL după CUI 15980034 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2023
51.227.557 lei
+8.0% vs 2022
Profit net 2023
767.018 lei
+27.2% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă1.5%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.957 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 4,3%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 3.031 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital39.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract pe această firmă — a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent. Verifică firma care a preluat-o. · Grad de îndatorare foarte ridicat (datorii de peste 8× capitalurile).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 3.418.168 lei20122013: 3.666.106 lei20132014: 3.275.983 lei20142015: 6.116.902 lei20152016: 47.305.331 lei20162017: 38.074.506 lei20172018: 55.058.274 lei20182019: 62.831.090 lei20192020: 38.817.432 lei20202021: 21.515.780 lei20212022: 47.576.955 lei20222023: 51.227.557 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 51.227.557 lei 767.018 lei 7
2022 47.576.955 lei 602.832 lei 7
2021 21.515.780 lei 484.274 lei 6
2020 38.817.432 lei 390.509 lei 6
2019 62.831.090 lei 644.141 lei 6
2018 55.058.274 lei 446.190 lei 7
2017 38.074.506 lei 347.289 lei 7
2016 47.305.331 lei 333.657 lei 6
2015 6.116.902 lei 183.324 lei 5
2014 3.275.983 lei 124.663 lei 5
2013 3.666.106 lei 61.664 lei 6
2012 3.418.168 lei 20.022 lei 6
2011 2.230.271 lei 22.539 lei 4
2010 2.461.330 lei 39.359 lei 4
2009 1.813.096 lei 1.440 lei 5
2008 1.283.822 lei -87.311 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2022 și 2023, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20222023
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 214 zile−25 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 195 zile−14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,5%+0,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,48%−0,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,03× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 39×−12,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,52% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,49%+0,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,5%+0,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 7.318.222 lei+521.514 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,66×+0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,04×+6,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 20 zile−11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,63%+0,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 71 din 3.256 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 4.640 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume71
Dintre care radiate (închise)18

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.04.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.04.2024 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.04.2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PHARMANET MED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PHARMANET MED SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PHARMANET MED SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15980034, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/16814/2003. Firma a fost înființată la data de 10 decembrie 2003 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN 4773).

La ultima verificare, PHARMANET MED SRL figura ca dizolvată prin fuziune — absorbită de altă firmă, deci fără existență independentă. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 51.227.557 lei și un rezultat net de 767.018 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PHARMANET MED SRL?

PHARMANET MED SRL (CUI 15980034) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Ce loc ocupă PHARMANET MED SRL în sectorul său?

PHARMANET MED SRL ocupă locul 71 din 3.256 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PHARMANET MED SRL față de firmele din același domeniu?

PHARMANET MED SRL este mai veche decât 64% dintre cele 4.640 firme active cu CAEN 4773.

Este PHARMANET MED SRL o firmă activă?

Nu — PHARMANET MED SRL a fost absorbită prin fuziune și nu mai există ca firmă independentă la data ultimei verificări.

Este PHARMANET MED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare PHARMANET MED SRL (CUI 15980034) figura ca dizolvată prin fuziune, nu în insolvență. Firma a fost absorbită de alta, ceea ce e o operațiune obișnuită de restructurare, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în PHARMANET MED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PHARMANET MED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PHARMANET MED SRL plătitoare de TVA?

Nu, PHARMANET MED SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PHARMANET MED SRL?

În anul 2023, PHARMANET MED SRL a raportat o cifră de afaceri de 51.227.557 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PHARMANET MED SRL?

Firmoscop analizează PHARMANET MED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.