Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › BODYCUTS SRL

BODYCUTS SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 16307401 · J2004000495176
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BODYCUTS SRL
CUI 16307401
Nr. Reg. Comerțului J2004000495176
Sediu social Str. Laminoriştilor nr. 3, bl. T4, sc. 1, et. 4, ap. 22, camera 3, Mun. Galaţi, 800593
Telefon 0745080971

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BOROŞ CLAUDIU-GIGI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.04.2004
CAEN9313 · Activități ale centrelor de fitness
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BODYCUTS SRL după CUI 16307401 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2023
286.901 lei
+93.0% vs 2021
Profit net 2023
-89.572 lei
-196.5% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-31.2%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.018 de firme din Activități ale centrelor de fitness care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 84.040 lei20112012: 96.248 lei20122013: 97.100 lei20132014: 103.685 lei20142015: 107.591 lei20152016: 85.667 lei20162017: 103.426 lei20172018: 154.101 lei20182019: 168.856 lei20192020: 130.606 lei20202021: 148.963 lei20212023: 286.901 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 286.901 lei -89.572 lei 5
2021 148.963 lei -30.206 lei 2
2020 130.606 lei -10.941 lei 2
2019 168.856 lei 4.102 lei 2
2018 154.101 lei 30.608 lei 2
2017 103.426 lei 3.767 lei 2
2016 85.667 lei 1.393 lei 1
2015 107.591 lei 2.682 lei 2
2014 103.685 lei -13.377 lei 2
2013 97.100 lei 11.134 lei 3
2012 96.248 lei 3.723 lei 3
2011 84.040 lei -1.819 lei 3
2010 84.341 lei 8.995 lei 3
2009 80.198 lei 3.112 lei 3
2008 71.382 lei 6.874 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 216 zile+197 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -31,22%−10,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 190,22%+152,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,53×−2,14 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -100,39%+47,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -90,22%−152,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 57.380 lei−17.102 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,22×−4,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 44,03×−280,51 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -23,21%−6,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 480 din 2.278 firme active cu bilanț depus (CAEN 9313)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 5.744 firme active din sector
SectorCAEN 9313 · Activități ale centrelor de fitness →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BODYCUTS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BODYCUTS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BODYCUTS SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 16307401, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000495176. Firma a fost înființată la data de 6 aprilie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități ale centrelor de fitness (CAEN 9313).

La ultima verificare, BODYCUTS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 286.901 lei și un rezultat net de -89.572 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BODYCUTS SRL?

BODYCUTS SRL (CUI 16307401) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă BODYCUTS SRL în sectorul său?

BODYCUTS SRL ocupă locul 480 din 2.278 firme active cu bilanț depus în CAEN 9313 (Activități ale centrelor de fitness), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BODYCUTS SRL față de firmele din același domeniu?

BODYCUTS SRL este mai veche decât 98% dintre cele 5.744 firme active cu CAEN 9313.

Este BODYCUTS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BODYCUTS SRL (CUI 16307401) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BODYCUTS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BODYCUTS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BODYCUTS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BODYCUTS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BODYCUTS SRL plătitoare de TVA?

Nu, BODYCUTS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BODYCUTS SRL?

În anul 2023, BODYCUTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 286.901 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BODYCUTS SRL?

Firmoscop analizează BODYCUTS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.