Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › VIV CONSTRUCT SRL

VIV CONSTRUCT SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 16373472 · J2004000705260
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VIV CONSTRUCT SRL
CUI 16373472
Nr. Reg. Comerțului J2004000705260
Sediu social Str. Primăverii nr. 11, ap. 1, Mun. Târgu Mureş, 540174
Telefon 0743488865

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

HORVAT ATTILA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.04.2004
CAEN4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VIV CONSTRUCT SRL după CUI 16373472 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
183.291 lei
+322.0% vs 2024
Profit net 2025
-124.464 lei
+50.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-67.9%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 284 de firme din Lucrări de demolare a construcțiilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,4%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 74% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 319 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 163.878 lei20142015: 155.354 lei20152016: 88.618 lei20162017: 74.592 lei20172018: 92.118 lei20182019: 292.375 lei20192020: 160.916 lei20202021: 295.325 lei20212022: 299.671 lei20222023: 96.144 lei20232024: 43.385 lei20242025: 183.291 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 183.291 lei -124.464 lei 5
2024 43.385 lei -251.677 lei 5
2023 96.144 lei -209.685 lei 6
2022 299.671 lei 45.461 lei 6
2021 295.325 lei 2.129 lei 8
2020 160.916 lei -74.353 lei 8
2019 292.375 lei 17.749 lei 3
2018 92.118 lei 11.643 lei 1
2017 74.592 lei 50.232 lei 1
2016 88.618 lei 25.371 lei 3
2015 155.354 lei 8.050 lei 3
2014 163.878 lei -58.040 lei 2
2013 41.834 lei -25.670 lei 2
2012 123.601 lei -58.712 lei 3
2011 307.603 lei -36.702 lei 2
2010 507.133 lei 49.515 lei 3
2009 331.483 lei 32.520 lei 6
2008 599.300 lei 179.750 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.187 zile−2.538 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 111 zile−292 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -67,91%+512,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 715,52%−98,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,14× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -149,39%+313,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -615,52%+98,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 36.658 lei+27.981 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,2×+1,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -40,44%+44,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 238 din 422 firme active cu bilanț depus (CAEN 4311)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 824 firme active din sector
SectorCAEN 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VIV CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VIV CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VIV CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 16373472, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000705260. Firma a fost înființată la data de 28 aprilie 2004 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN 4311).

La ultima verificare, VIV CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 183.291 lei și un rezultat net de -124.464 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VIV CONSTRUCT SRL?

VIV CONSTRUCT SRL (CUI 16373472) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă VIV CONSTRUCT SRL în sectorul său?

VIV CONSTRUCT SRL ocupă locul 238 din 422 firme active cu bilanț depus în CAEN 4311 (Lucrări de demolare a construcțiilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VIV CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

VIV CONSTRUCT SRL este mai veche decât 92% dintre cele 824 firme active cu CAEN 4311.

Este VIV CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VIV CONSTRUCT SRL (CUI 16373472) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VIV CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VIV CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VIV CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VIV CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VIV CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, VIV CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VIV CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, VIV CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 183.291 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VIV CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează VIV CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.