Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › CRIDELISA CONT SRL

CRIDELISA CONT SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 16783502 · J2004001981290
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CRIDELISA CONT SRL
CUI 16783502
Nr. Reg. Comerțului J2004001981290
Sediu social Str. Podul Înalt nr. 4, bl. 4.A, sc. A, et. 2, ap. 9, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100457
Telefon 0344105481

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IORDACHE SORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 14.04.2026
CAEN7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CRIDELISA CONT SRL după CUI 16783502 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
68.736 lei
-69.0% vs 2024
Profit net 2025
-85 lei
-101.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.1%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 10.826 de firme din Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 38,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.441 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-69%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 114.724 lei20142015: 104.751 lei20152016: 116.278 lei20162017: 115.639 lei20172018: 127.379 lei20182019: 129.973 lei20192020: 144.012 lei20202021: 172.440 lei20212022: 148.399 lei20222023: 276.997 lei20232024: 221.426 lei20242025: 68.736 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 68.736 lei -85 lei 1
2024 221.426 lei 7.920 lei 1
2023 276.997 lei 154.610 lei 1
2022 148.399 lei 82.949 lei 1
2021 172.440 lei 92.812 lei 2
2020 144.012 lei 72.325 lei 2
2019 129.973 lei 5.798 lei 2
2018 127.379 lei 585 lei 2
2017 115.639 lei 9.070 lei 2
2016 116.278 lei -2.903 lei 2
2015 104.751 lei 21.632 lei 2
2014 114.724 lei 997 lei 1
2013 106.477 lei 6.493 lei 2
2012 95.949 lei 15.596 lei 1
2011 109.428 lei 3.122 lei 2
2010 91.775 lei 521 lei 1
2009 91.262 lei 2.826 lei 1
2008 84.121 lei 9.820 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−94 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,12%−3,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−22,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,28 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -54,84%−58,78 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -54,84%−57,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+22,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 68.736 lei−152.690 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 443,46×+442,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 0,32%−4,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.404 din 3.131 firme active cu bilanț depus (CAEN 7499)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 5.241 firme active din sector
SectorCAEN 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume19
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CRIDELISA CONT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CRIDELISA CONT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CRIDELISA CONT SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16783502, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004001981290. Firma a fost înființată la data de 23 septembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7499).

La ultima verificare, CRIDELISA CONT SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 68.736 lei și un rezultat net de -85 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CRIDELISA CONT SRL?

CRIDELISA CONT SRL (CUI 16783502) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă CRIDELISA CONT SRL în sectorul său?

CRIDELISA CONT SRL ocupă locul 2.404 din 3.131 firme active cu bilanț depus în CAEN 7499 (Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CRIDELISA CONT SRL față de firmele din același domeniu?

CRIDELISA CONT SRL este mai veche decât 94% dintre cele 5.241 firme active cu CAEN 7499.

Este CRIDELISA CONT SRL o firmă activă?

Nu — CRIDELISA CONT SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este CRIDELISA CONT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare CRIDELISA CONT SRL (CUI 16783502) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în CRIDELISA CONT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CRIDELISA CONT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CRIDELISA CONT SRL plătitoare de TVA?

Nu, CRIDELISA CONT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CRIDELISA CONT SRL?

În anul 2025, CRIDELISA CONT SRL a raportat o cifră de afaceri de 68.736 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CRIDELISA CONT SRL?

Firmoscop analizează CRIDELISA CONT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.