Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › MUNMEDICA SRL

MUNMEDICA SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Mun. Arad
CUI 16802043 · J02/1618/2004
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MUNMEDICA SRL
CUI 16802043
Nr. Reg. Comerțului J02/1618/2004
Sediu social Str. Crişan nr. 6, ap. 2, Mun. Arad, 310016

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

GHERMAN DANIELA-FLORINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 19.06.2024
CAEN8622 · Activități de asistență medicală specializată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MUNMEDICA SRL după CUI 16802043 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
59.048 lei
+5.0% vs 2022
Profit net 2023
6.142 lei
+623.4% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă10.4%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 10.381 de firme din Activități de asistență medicală specializată care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 48,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.464 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 68.573 lei20122013: 48.518 lei20132014: 41.311 lei20142015: 51.580 lei20152016: 42.026 lei20162017: 58.955 lei20172018: 40.126 lei20182019: 55.320 lei20192020: 50.583 lei20202021: 47.056 lei20212022: 56.440 lei20222023: 59.048 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 59.048 lei 6.142 lei 1
2022 56.440 lei 849 lei 1
2021 47.056 lei 1.333 lei 1
2020 50.583 lei 1.013 lei 1
2019 55.320 lei 3.923 lei 1
2018 40.126 lei -2.434 lei 1
2017 58.955 lei 10.020 lei 1
2016 42.026 lei -8.620 lei 1
2015 51.580 lei 2.993 lei 1
2014 41.311 lei 516 lei 1
2013 48.518 lei 1.941 lei 1
2012 68.573 lei 9.690 lei 1
2011 68.484 lei 3.347 lei 1
2010 76.273 lei 897 lei 1
2009 81.127 lei 6.917 lei 1
2008 66.504 lei 19.636 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile+23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile+40 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,4%+8,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 61,53%−23,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,63×+0,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,6×−4,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,24%+18,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 37,02%+25,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,47%+23,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 59.048 lei+2.608 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,56×−4,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 14,24%+9,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10.659 din 13.077 firme active cu bilanț depus (CAEN 8622)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 16.323 firme active din sector
SectorCAEN 8622 · Activități de asistență medicală specializată →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MUNMEDICA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MUNMEDICA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MUNMEDICA SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 16802043, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1618/2004. Firma a fost înființată la data de 30 septembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).

La ultima verificare, MUNMEDICA SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 59.048 lei și un rezultat net de 6.142 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MUNMEDICA SRL?

MUNMEDICA SRL (CUI 16802043) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MUNMEDICA SRL în sectorul său?

MUNMEDICA SRL ocupă locul 10.659 din 13.077 firme active cu bilanț depus în CAEN 8622 (Activități de asistență medicală specializată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MUNMEDICA SRL față de firmele din același domeniu?

MUNMEDICA SRL este mai veche decât 92% dintre cele 16.323 firme active cu CAEN 8622.

Este MUNMEDICA SRL o firmă activă?

Nu — MUNMEDICA SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MUNMEDICA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MUNMEDICA SRL (CUI 16802043) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MUNMEDICA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MUNMEDICA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MUNMEDICA SRL plătitoare de TVA?

Nu, MUNMEDICA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MUNMEDICA SRL?

În anul 2023, MUNMEDICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 59.048 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MUNMEDICA SRL?

Firmoscop analizează MUNMEDICA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.