Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › COZIA SRL

COZIA SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Arad
CUI 1685816 · J02/1731/1991
Atenție sporită Re-verificat · 5 septembrie 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 243K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COZIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO1685816
Nr. Reg. Comerțului J02/1731/1991
Sediu social Str. Posada nr. 5, Mun. Arad, 310245
Telefon 0257286171

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

FALIMVEST SPRL · lichidator judiciar

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)243.496 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 243.496 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COZIA SRL după CUI 1685816 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
1.349 lei
-85.0% vs 2024
Profit net 2025
-21.280 lei
-2238.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1577.5%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-85%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 683.630 lei20142015: 631.172 lei20152016: 1.115.710 lei20162017: 1.292.040 lei20172018: 938.537 lei20182019: 879.523 lei20192020: 309.648 lei20202021: 73.656 lei20212022: 17.530 lei20222023: 16.462 lei20232024: 8.800 lei20242025: 1.349 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.349 lei -21.280 lei
2024 8.800 lei 995 lei
2023 16.462 lei -1.271 lei
2022 17.530 lei -270.913 lei
2021 73.656 lei -140.355 lei
2020 309.648 lei -136.788 lei 1
2019 879.523 lei 14.290 lei 3
2018 938.537 lei -516.069 lei 3
2017 1.292.040 lei 4.972 lei 5
2016 1.115.710 lei 455.665 lei 3
2015 631.172 lei -97.727 lei 3
2014 683.630 lei -258.848 lei 7
2013 541.076 lei -47.086 lei 6
2012 610.035 lei -147 lei 3
2011 622.705 lei -102.079 lei 5
2010 640.045 lei 45.323 lei 3
2009 589.928 lei 25.841 lei 4
2008 630.216 lei 99.124 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 233.394 zile+198.429 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15.724 zile+13.490 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1.577,46%−1.588,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.150,87%+50,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,09× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -28,39%−29,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.050,87%−50,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,02×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,16×−0,59 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2.239 zile+1.751 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -93,47%−102,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 43.327 din 47.595 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 91.204 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 25.11.1992 → este sub incidența Legii nr. 85/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COZIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COZIA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COZIA SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 1685816, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1731/1991. Firma a fost înființată la data de 25 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, COZIA SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 243K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.349 lei și un rezultat net de -21.280 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COZIA SRL?

COZIA SRL (CUI 1685816) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă COZIA SRL în sectorul său?

COZIA SRL ocupă locul 43.327 din 47.595 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COZIA SRL față de firmele din același domeniu?

COZIA SRL este mai veche decât 100% dintre cele 91.204 firme active cu CAEN 4711.

Este COZIA SRL o firmă activă?

Nu — COZIA SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este COZIA SRL în insolvență?

La ultima verificare, COZIA SRL (CUI 1685816) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are COZIA SRL datorii la stat?

La ultima verificare, COZIA SRL figura cu restanțe de 243.496 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în COZIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COZIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COZIA SRL plătitoare de TVA?

Da, COZIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COZIA SRL?

În anul 2025, COZIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.349 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COZIA SRL?

Firmoscop analizează COZIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.