Sari la conținut
FirmoscopFirmeCaraș-Severin › WINDING SRL

WINDING SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Sat Gârnic Com. Gârnic
CUI 16923967 · J11/881/2004
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire WINDING SRL
CUI 16923967
Nr. Reg. Comerțului J11/881/2004
Sediu social FS nr. 93, Sat Gârnic Com. Gârnic, jud. CARAŞ-SEVERIN, 327215
Telefon 0742967747

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.11.2004
CAEN2711 · Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută WINDING SRL după CUI 16923967 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2023
699.177 lei
+5.0% vs 2022
Profit net 2023
-80.101 lei
-87.0% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-11.5%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 850.484 lei20112012: 629.488 lei20122013: 529.187 lei20132014: 698.002 lei20142015: 853.387 lei20152016: 736.096 lei20162017: 1.080.258 lei20172018: 1.167.249 lei20182019: 1.081.183 lei20192021: 659.264 lei20212022: 663.234 lei20222023: 699.177 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 699.177 lei -80.101 lei 13
2022 663.234 lei -42.825 lei 14
2021 659.264 lei -58.480 lei 16
2019 1.081.183 lei -5.072 lei 31
2018 1.167.249 lei 26.486 lei 35
2017 1.080.258 lei 123.938 lei 33
2016 736.096 lei -47.973 lei 31
2015 853.387 lei -36.060 lei 35
2014 698.002 lei -81.034 lei 30
2013 529.187 lei -88.637 lei 32
2012 629.488 lei -61.928 lei 40
2011 850.484 lei -184.956 lei 41
2010 929.075 lei 126.590 lei 42
2009 559.091 lei 32.343 lei 32
2008 500.699 lei -2.776 lei 40

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 382 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,46%−5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 212,18%+33,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,47×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -23,24%−12,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -112,18%−33,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 53.783 lei+6.409 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,03×+0,32 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -9,46%−4,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 59 din 110 firme active cu bilanț depus (CAEN 2711)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 170 firme active din sector
SectorCAEN 2711 · Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2004000881119 → J11/881/2004
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J11/881/2004 → J2004000881119

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru WINDING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți WINDING SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

WINDING SRL, cu sediul în Sat Gârnic Com. Gârnic, are codul unic de înregistrare (CUI) 16923967, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J11/881/2004. Firma a fost înființată la data de 10 noiembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice (CAEN 2711).

La ultima verificare, WINDING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 699.177 lei și un rezultat net de -80.101 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are WINDING SRL?

WINDING SRL (CUI 16923967) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă WINDING SRL în sectorul său?

WINDING SRL ocupă locul 59 din 110 firme active cu bilanț depus în CAEN 2711 (Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este WINDING SRL față de firmele din același domeniu?

WINDING SRL este mai veche decât 62% dintre cele 170 firme active cu CAEN 2711.

Este WINDING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare WINDING SRL (CUI 16923967) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este WINDING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, WINDING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în WINDING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru WINDING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este WINDING SRL plătitoare de TVA?

Nu, WINDING SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a WINDING SRL?

În anul 2023, WINDING SRL a raportat o cifră de afaceri de 699.177 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu WINDING SRL?

Firmoscop analizează WINDING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Caraş-Severin

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Caraș-Severin

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.