Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › ATELIER MEDIA SRL

ATELIER MEDIA SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 17010602 · J13/8558/2004
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
InsolvențăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ATELIER MEDIA SRL
CUI 17010602
Nr. Reg. Comerțului J13/8558/2004
Sediu social INCINTA PORT, DANA 34, CAM. 43B, Mun. Constanţa

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GEDEX IPURL · administrator judiciar provizoriuȚIVICHI CAMELIA-CLAUDIA · administrator

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ATELIER MEDIA SRL după CUI 17010602 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 80/100
Cifră de afaceri 2023
548.146 lei
-11.0% vs 2022
Profit net 2023
250.832 lei
-6.7% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă45.8%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.123 de firme din Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 35,4%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.100 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital3.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 975.744 lei20122013: 928.908 lei20132014: 1.128.361 lei20142015: 1.258.140 lei20152016: 1.128.199 lei20162017: 505.254 lei20172018: 596.971 lei20182019: 482.929 lei20192020: 605.520 lei20202021: 640.919 lei20212022: 614.314 lei20222023: 548.146 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 548.146 lei 250.832 lei 4
2022 614.314 lei 268.831 lei 4
2021 640.919 lei 179.489 lei 3
2020 605.520 lei 108.285 lei 4
2019 482.929 lei -42.579 lei 5
2018 596.971 lei 23.572 lei 6
2017 505.254 lei -199.947 lei 7
2016 1.128.199 lei 19.362 lei 10
2015 1.258.140 lei -109.537 lei 16
2014 1.128.361 lei 20.885 lei 13
2013 928.908 lei 34.053 lei 10
2012 975.744 lei 357 lei 9
2011 844.712 lei 6.834 lei 8
2010 621.998 lei 33.010 lei 6
2009 76.896 lei -43.212 lei
2008 79.838 lei -20.460 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.332 zile+281 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.252 zile+424 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,76%+2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,32%−7,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,28×+0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,67×−2,33 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 45,96%−45,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,82%−3,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,37%+7,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 137.037 lei−16.542 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,21×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 706,37×−85,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 87,83%+6,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 479 din 3.769 firme active cu bilanț depus (CAEN 5911)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 6.264 firme active din sector
SectorCAEN 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 11.12.2025 → este sub incidența Legii nr. 85/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ATELIER MEDIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ATELIER MEDIA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ATELIER MEDIA SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 17010602, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/8558/2004. Firma a fost înființată la data de 7 decembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5911).

La ultima verificare, ATELIER MEDIA SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 548.146 lei și un rezultat net de 250.832 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ATELIER MEDIA SRL?

ATELIER MEDIA SRL (CUI 17010602) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă ATELIER MEDIA SRL în sectorul său?

ATELIER MEDIA SRL ocupă locul 479 din 3.769 firme active cu bilanț depus în CAEN 5911 (Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ATELIER MEDIA SRL față de firmele din același domeniu?

ATELIER MEDIA SRL este mai veche decât 92% dintre cele 6.264 firme active cu CAEN 5911.

Este ATELIER MEDIA SRL o firmă activă?

Nu — ATELIER MEDIA SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este ATELIER MEDIA SRL în insolvență?

La ultima verificare, ATELIER MEDIA SRL (CUI 17010602) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în ATELIER MEDIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ATELIER MEDIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ATELIER MEDIA SRL plătitoare de TVA?

Nu, ATELIER MEDIA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ATELIER MEDIA SRL?

În anul 2023, ATELIER MEDIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 548.146 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ATELIER MEDIA SRL?

Firmoscop analizează ATELIER MEDIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.