Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › BROMA PLATING SRL

BROMA PLATING SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sat Şiria Com. Şiria
CUI 17144663 · J02/112/2005
Atenție sporită Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BROMA PLATING SRL
Cod fiscal (CIF) RO17144663
Nr. Reg. Comerțului J02/112/2005
Sediu social Str. Zona Podgoria nr. 2093, Sat Şiria Com. Şiria, jud. ARAD, 317340
Telefon 0257279929

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

CHIRILĂ MARIUS-FLORIN · administrator

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 20.02.2009
CAEN2561 · Tratarea și acoperirea metalelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BROMA PLATING SRL după CUI 17144663 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2024
745.331 lei
-13.0% vs 2023
Profit net 2024
-28.514 lei
-529.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-3.8%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 251 de firme din Acoperirea metalelor care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 13,6%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 61% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 280 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 1.044.221 lei20122013: 1.427.920 lei20132014: 1.414.957 lei20142015: 1.002.708 lei20152016: 464.830 lei20162017: 1.215.007 lei20172018: 1.812.428 lei20182019: 1.021.487 lei20192020: 1.074.958 lei20202022: 650.650 lei20222023: 854.641 lei20232024: 745.331 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 745.331 lei -28.514 lei 5
2023 854.641 lei 6.635 lei 5
2022 650.650 lei -150.590 lei 5
2020 1.074.958 lei 8.936 lei 7
2019 1.021.487 lei 128.568 lei 8
2018 1.812.428 lei 536.448 lei 9
2017 1.215.007 lei 286.219 lei 7
2016 464.830 lei -82.151 lei 7
2015 1.002.708 lei 46.549 lei 7
2014 1.414.957 lei 41.352 lei 7
2013 1.427.920 lei 212.551 lei 6
2012 1.044.221 lei 58.506 lei 5
2011 456.468 lei 1.051 lei 2
2010 132.942 lei -166.997 lei 2
2009 -4.564 lei
2008

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 172 zile+73 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 128 zile+50 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,83%−4,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 104,11%+10 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,96×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,47%−11,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -4,02%−10,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 149.066 lei−21.862 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,21×−1,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 16,36×−8,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 22 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,23%−3,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 40 din 171 firme active cu bilanț depus (CAEN 2561)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 310 firme active din sector
SectorCAEN 2561 · Tratarea și acoperirea metalelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BROMA PLATING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BROMA PLATING SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BROMA PLATING SRL, cu sediul în Sat Şiria Com. Şiria, are codul unic de înregistrare (CUI) 17144663, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/112/2005. Firma a fost înființată la data de 21 ianuarie 2005 și are ca obiect principal de activitate Tratarea și acoperirea metalelor (CAEN 2561).

La ultima verificare, BROMA PLATING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 745.331 lei și un rezultat net de -28.514 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BROMA PLATING SRL?

BROMA PLATING SRL (CUI 17144663) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă BROMA PLATING SRL în sectorul său?

BROMA PLATING SRL ocupă locul 40 din 171 firme active cu bilanț depus în CAEN 2561 (Tratarea și acoperirea metalelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BROMA PLATING SRL față de firmele din același domeniu?

BROMA PLATING SRL este mai veche decât 85% dintre cele 310 firme active cu CAEN 2561.

Este BROMA PLATING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BROMA PLATING SRL (CUI 17144663) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BROMA PLATING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BROMA PLATING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BROMA PLATING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BROMA PLATING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BROMA PLATING SRL plătitoare de TVA?

Da, BROMA PLATING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BROMA PLATING SRL?

În anul 2024, BROMA PLATING SRL a raportat o cifră de afaceri de 745.331 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BROMA PLATING SRL?

Firmoscop analizează BROMA PLATING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.