Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › ROVALMAX IRIS SRL

ROVALMAX IRIS SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 17265738 · J03/350/2005
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROVALMAX IRIS SRL
CUI 17265738
Nr. Reg. Comerțului J03/350/2005
Sediu social Bld. Nicolae Bălcescu, bl. L5, sc. B, et. 10, ap. 44, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ, 110088

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CORBU RODICA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.02.2005
CAEN4622 · Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROVALMAX IRIS SRL după CUI 17265738 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 80/100
Cifră de afaceri 2011
9.463 lei
ultimul bilanț
Profit net 2011
2.074 lei
+225.7% vs 2010

Bonitate financiară

Marjă netă21.9%
Datorii / capital4.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2011 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 27.689 lei28K lei20082011: 9.463 lei9.463 lei2011
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2011 9.463 lei 2.074 lei 1
2010 -1.650 lei
2008 27.689 lei 11.572 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2008–2011). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2011, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.792 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 30 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,92% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 81,72%−1,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,22× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,47×−0,37 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 19,96%+42,37 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,65%+7,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 18,28%+1,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 9.463 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,17× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,26× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.396 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,71% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2011 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2011. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 472 din 555 firme active cu bilanț depus (CAEN 4622)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 1.101 firme active din sector
SectorCAEN 4622 · Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROVALMAX IRIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROVALMAX IRIS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROVALMAX IRIS SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17265738, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/350/2005. Firma a fost înființată la data de 22 februarie 2005 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor (CAEN 4622).

La ultima verificare, ROVALMAX IRIS SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2011 a raportat o cifră de afaceri de 9.463 lei și un rezultat net de 2.074 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROVALMAX IRIS SRL?

ROVALMAX IRIS SRL (CUI 17265738) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ROVALMAX IRIS SRL în sectorul său?

ROVALMAX IRIS SRL ocupă locul 472 din 555 firme active cu bilanț depus în CAEN 4622 (Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROVALMAX IRIS SRL față de firmele din același domeniu?

ROVALMAX IRIS SRL este mai veche decât 91% dintre cele 1.101 firme active cu CAEN 4622.

Este ROVALMAX IRIS SRL o firmă activă?

ROVALMAX IRIS SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ROVALMAX IRIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROVALMAX IRIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROVALMAX IRIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROVALMAX IRIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROVALMAX IRIS SRL plătitoare de TVA?

Nu, ROVALMAX IRIS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROVALMAX IRIS SRL?

În anul 2011, ROVALMAX IRIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.463 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROVALMAX IRIS SRL?

Firmoscop analizează ROVALMAX IRIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.