Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › MAJOS PAN PRODCOM SRL

MAJOS PAN PRODCOM SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sat Eremitu Com. Eremitu
CUI 17332942 · J26/464/2005
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAJOS PAN PRODCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO17332942
Nr. Reg. Comerțului J26/464/2005
Sediu Sat Eremitu Com. Eremitu, Mureş
Telefon 0745700180

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MAJOS ADAM LEVENTE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.03.2005
CAEN1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAJOS PAN PRODCOM SRL după CUI 17332942 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
931.201 lei
-18.0% vs 2024
Profit net 2025
-237.040 lei
-107.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-25.5%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.816 de firme din Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 83% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 5.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 250.354 lei20142015: 378.677 lei20152016: 412.218 lei20162017: 497.866 lei20172018: 619.678 lei20182019: 799.205 lei20192020: 840.316 lei20202021: 903.758 lei20212022: 1.046.542 lei20222023: 1.094.402 lei20232024: 1.134.759 lei20242025: 931.201 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 931.201 lei -237.040 lei 13
2024 1.134.759 lei -114.055 lei 14
2023 1.094.402 lei -186.988 lei 15
2022 1.046.542 lei 10.284 lei 15
2021 903.758 lei 9.111 lei 15
2020 840.316 lei -105.699 lei 13
2019 799.205 lei -18.984 lei 14
2018 619.678 lei -84.522 lei 15
2017 497.866 lei -5.211 lei 14
2016 412.218 lei 24.757 lei 14
2015 378.677 lei 13.121 lei 11
2014 250.354 lei -48.704 lei
2013 272.234 lei -8.840 lei 11
2012 216.425 lei -43.909 lei
2011 120.948 lei -75.135 lei 11
2010 194.397 lei -32.312 lei 8
2009 178.691 lei -22.241 lei 8
2008 163.164 lei 21.365 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 791 zile+271 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 14 zile−15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -25,46%−15,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 197,82%+8,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,51× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -23,23%−9,88 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -97,82%−8,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 71.631 lei−9.423 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,91×−0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,97×−0,57 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 375 zile+137 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -18,57%−12,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.861 din 7.461 firme active cu bilanț depus (CAEN 1071)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 14.765 firme active din sector
SectorCAEN 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAJOS PAN PRODCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAJOS PAN PRODCOM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAJOS PAN PRODCOM SRL, cu sediul în Sat Eremitu Com. Eremitu, are codul unic de înregistrare (CUI) 17332942, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/464/2005. Firma a fost înființată la data de 9 martie 2005 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

La ultima verificare, MAJOS PAN PRODCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 931.201 lei și un rezultat net de -237.040 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAJOS PAN PRODCOM SRL?

MAJOS PAN PRODCOM SRL (CUI 17332942) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MAJOS PAN PRODCOM SRL în sectorul său?

MAJOS PAN PRODCOM SRL ocupă locul 1.861 din 7.461 firme active cu bilanț depus în CAEN 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAJOS PAN PRODCOM SRL față de firmele din același domeniu?

MAJOS PAN PRODCOM SRL este mai veche decât 87% dintre cele 14.765 firme active cu CAEN 1071.

Este MAJOS PAN PRODCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAJOS PAN PRODCOM SRL (CUI 17332942) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAJOS PAN PRODCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAJOS PAN PRODCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAJOS PAN PRODCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAJOS PAN PRODCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAJOS PAN PRODCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, MAJOS PAN PRODCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAJOS PAN PRODCOM SRL?

În anul 2025, MAJOS PAN PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 931.201 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAJOS PAN PRODCOM SRL?

Firmoscop analizează MAJOS PAN PRODCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.