Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL

FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 17407760 · J39/295/2005
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL
CUI 17407760
Nr. Reg. Comerțului J39/295/2005
Sediu social Str. Căpitan Valter Mărăcineanu nr. 17B, Mun. Focşani, jud. VRANCEA
Telefon 0766335723

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GĂINĂ MARICICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 03.10.2022
CAEN4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL după CUI 17407760 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2021
110.929 lei
+16.0% vs 2020
Profit net 2021
-1.869 lei
+77.5% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-1.7%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 210.524 lei20102011: 207.609 lei20112012: 274.211 lei20122013: 179.616 lei20132014: 181.004 lei20142015: 307.102 lei20152016: 353.907 lei20162017: 358.197 lei20172018: 273.050 lei20182019: 97.459 lei20192020: 95.494 lei20202021: 110.929 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 110.929 lei -1.869 lei 1
2020 95.494 lei -8.316 lei 1
2019 97.459 lei 2.885 lei 1
2018 273.050 lei 22.644 lei 1
2017 358.197 lei 40.718 lei 2
2016 353.907 lei 42.230 lei 2
2015 307.102 lei 15.245 lei 2
2014 181.004 lei -10.560 lei 2
2013 179.616 lei -6.516 lei 2
2012 274.211 lei 13.445 lei 2
2011 207.609 lei 3.990 lei 2
2010 210.524 lei -20.100 lei 2
2009 275.220 lei -2.877 lei 3
2008 365.370 lei 13.057 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 31 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,68%+7,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,78%+7,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,25×−1,02 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,44×+0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -8,73%+26,99 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,04%+21,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,22%−7,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 110.929 lei+15.435 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,59×+0,45 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,97×+3,35 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 52 zile−49 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,74%+5,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.225 din 4.750 firme active cu bilanț depus (CAEN 4782)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 12.696 firme active din sector
SectorCAEN 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 17407760, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/295/2005. Firma a fost înființată la data de 25 martie 2005 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4782).

La ultima verificare, FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 110.929 lei și un rezultat net de -1.869 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL?

FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL (CUI 17407760) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL în sectorul său?

FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL ocupă locul 3.225 din 4.750 firme active cu bilanț depus în CAEN 4782 (Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL față de firmele din același domeniu?

FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL este mai veche decât 84% dintre cele 12.696 firme active cu CAEN 4782.

Este FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL o firmă activă?

Nu — FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL (CUI 17407760) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL plătitoare de TVA?

Nu, FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL?

În anul 2021, FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 110.929 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL?

Firmoscop analizează FLAVIA & RAREŞ COMPREST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.