Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › CRAMA MANUCI SRL

CRAMA MANUCI SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 17408790 · J09/345/2005
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CRAMA MANUCI SRL
Cod fiscal (CIF) RO17408790
Nr. Reg. Comerțului J09/345/2005
Sediu social Str. Plantelor, bl. 3, sc. 4, et. 3, ap. 76, Mun. Brăila
Telefon 0721025528

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CARAC COSTEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.03.2005
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CRAMA MANUCI SRL după CUI 17408790 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
377.460 lei
+14.0% vs 2024
Profit net 2025
-135.691 lei
-501.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-35.9%
Față de sectorpeste 9% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 149.831 lei20142015: 246.500 lei20152016: 480.955 lei20162017: 410.413 lei20172018: 373.619 lei20182019: 344.949 lei20192020: 131.564 lei20202021: 74.038 lei20212022: 134.400 lei20222023: 245.706 lei20232024: 329.843 lei20242025: 377.460 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 377.460 lei -135.691 lei 4
2024 329.843 lei -22.544 lei 6
2023 245.706 lei -42.692 lei 5
2022 134.400 lei -77.071 lei 5
2021 74.038 lei -10.220 lei 2
2020 131.564 lei 14.303 lei 5
2019 344.949 lei 39.731 lei 5
2018 373.619 lei 69.654 lei 5
2017 410.413 lei 105.925 lei 5
2016 480.955 lei 140.748 lei 8
2015 246.500 lei 2.497 lei 7
2014 149.831 lei -45.683 lei 7
2013 209.248 lei -77.428 lei 10
2012 255.088 lei -69.016 lei 10
2011 104.041 lei -40.860 lei 6
2010 127.507 lei -6.578 lei 3
2009 160.676 lei 3.214 lei 3
2008 166.347 lei 33.440 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 143 zile+38 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -35,95%−29,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 121,65%+75,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,82×−1,33 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -111,51%−100,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -21,65%−75,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 94.365 lei+39.391 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,1×+1,49 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 35,37×+30,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−60 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -24,84%−21,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.527 din 13.538 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 27.183 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CRAMA MANUCI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CRAMA MANUCI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CRAMA MANUCI SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 17408790, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/345/2005. Firma a fost înființată la data de 25 martie 2005 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, CRAMA MANUCI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 377.460 lei și un rezultat net de -135.691 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CRAMA MANUCI SRL?

CRAMA MANUCI SRL (CUI 17408790) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CRAMA MANUCI SRL în sectorul său?

CRAMA MANUCI SRL ocupă locul 2.527 din 13.538 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CRAMA MANUCI SRL față de firmele din același domeniu?

CRAMA MANUCI SRL este mai veche decât 85% dintre cele 27.183 firme active cu CAEN 5630.

Este CRAMA MANUCI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CRAMA MANUCI SRL (CUI 17408790) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CRAMA MANUCI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CRAMA MANUCI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CRAMA MANUCI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CRAMA MANUCI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CRAMA MANUCI SRL plătitoare de TVA?

Da, CRAMA MANUCI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CRAMA MANUCI SRL?

În anul 2025, CRAMA MANUCI SRL a raportat o cifră de afaceri de 377.460 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CRAMA MANUCI SRL?

Firmoscop analizează CRAMA MANUCI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.