Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › MANDI SRL

MANDI SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Orş. Baia Sprie
CUI 17588402 · J24/841/2005
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MANDI SRL
Cod fiscal (CIF) RO17588402
Nr. Reg. Comerțului J24/841/2005
Sediu social Str. George Coşbuc nr. 93, Orş. Baia Sprie, jud. MARAMUREŞ, 435100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

COVACI MIHAIELA MARINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.07.2009
CAEN4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MANDI SRL după CUI 17588402 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
46.376 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
-55.396 lei
-50922.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-119.4%
Mărime față de sector2 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 643 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 59.735 lei20142015: 39.600 lei20152016: 51.808 lei20162017: 14.955 lei20172018: 74.880 lei20182019: 81.829 lei20192020: 62.225 lei20202021: 98.200 lei20212022: 46.436 lei20222023: 33.308 lei20232024: 45.066 lei20242025: 46.376 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 46.376 lei -55.396 lei 2
2024 45.066 lei 109 lei 1
2023 33.308 lei 1.695 lei 1
2022 46.436 lei 186.534 lei 1
2021 98.200 lei 26.771 lei 1
2020 62.225 lei -6.069 lei 1
2019 81.829 lei 147.428 lei 1
2018 74.880 lei -57.851 lei 1
2017 14.955 lei -143.026 lei 1
2016 51.808 lei -46.641 lei 1
2015 39.600 lei 48.698 lei 1
2014 59.735 lei -37.160 lei 1
2013 78.533 lei -30.647 lei 1
2012 99.720 lei 25.923 lei 1
2011 72.268 lei 25.694 lei 1
2010 103.754 lei -92.718 lei 1
2009 6.450 lei -10.273 lei 1
2008 25.759 lei 2.259 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.043 zile−80 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile−46 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -119,45%−119,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 158,52%+62,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,63×−0,41 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -66,27%−66,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -58,52%−63,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 23.188 lei−21.878 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,55×+0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,62×−0,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 593 zile+226 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -16,28%−17,23 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 472 din 1.115 firme active cu bilanț depus (CAEN 4789)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 8.596 firme active din sector
SectorCAEN 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MANDI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MANDI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MANDI SRL, cu sediul în Orş. Baia Sprie, are codul unic de înregistrare (CUI) 17588402, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/841/2005. Firma a fost înființată la data de 16 mai 2005 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN 4789).

La ultima verificare, MANDI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 46.376 lei și un rezultat net de -55.396 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MANDI SRL?

MANDI SRL (CUI 17588402) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MANDI SRL în sectorul său?

MANDI SRL ocupă locul 472 din 1.115 firme active cu bilanț depus în CAEN 4789 (Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MANDI SRL față de firmele din același domeniu?

MANDI SRL este mai veche decât 87% dintre cele 8.596 firme active cu CAEN 4789.

Este MANDI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MANDI SRL (CUI 17588402) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MANDI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MANDI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MANDI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MANDI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MANDI SRL plătitoare de TVA?

Da, MANDI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MANDI SRL?

În anul 2025, MANDI SRL a raportat o cifră de afaceri de 46.376 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MANDI SRL?

Firmoscop analizează MANDI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.