Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › TOVSTAR CONSTRUCT SRL

TOVSTAR CONSTRUCT SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 17654506 · J29/1257/2005
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOVSTAR CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO17654506
Nr. Reg. Comerțului J29/1257/2005
Sediu social Bld. Bucureşti nr. 6, bl. 5 D, sc. A, et. 4, ap. 17, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100520
Telefon 0726738049

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GHEORGHE TEODOR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.06.2005
CAEN7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOVSTAR CONSTRUCT SRL după CUI 17654506 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
130.983 lei
-73.0% vs 2024
Profit net 2025
-119.887 lei
-926.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-91.5%
Față de sectorpeste 0% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.832 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.945 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-73%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.108.182 lei20142015: 1.657.873 lei20152016: 1.945.568 lei20162017: 2.679.590 lei20172018: 2.354.149 lei20182019: 2.438.611 lei20192020: 1.868.355 lei20202021: 798.712 lei20212022: 424.244 lei20222023: 350.367 lei20232024: 491.526 lei20242025: 130.983 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 130.983 lei -119.887 lei 1
2024 491.526 lei 14.507 lei 2
2023 350.367 lei -5.871 lei 1
2022 424.244 lei -419.215 lei 1
2021 798.712 lei -259.449 lei 1
2020 1.868.355 lei -150.417 lei 3
2019 2.438.611 lei 10.506 lei 5
2018 2.354.149 lei 13.096 lei 8
2017 2.679.590 lei 336.271 lei 7
2016 1.945.568 lei 138.418 lei 9
2015 1.657.873 lei 42.551 lei 6
2014 1.108.182 lei 10.991 lei 6
2013 1.305.412 lei -77.710 lei 6
2012 1.060.672 lei 20.087 lei 5
2011 974.709 lei 3.580 lei 3
2010 447.325 lei 2.906 lei 2
2009 799.651 lei -9.769 lei 1
2008 440.232 lei 11.223 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5.930 zile+4.509 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.042 zile+788 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -91,53%−94,48 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 141,4%+5,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,71× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,97%−9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -41,34%−5,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 130.983 lei−114.780 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,09×−0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,14×−0,41 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2.613 zile+1.953 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -45,53%−50,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.232 din 2.858 firme active cu bilanț depus (CAEN 7490)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 7.694 firme active din sector
SectorCAEN 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOVSTAR CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOVSTAR CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOVSTAR CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17654506, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1257/2005. Firma a fost înființată la data de 3 iunie 2005 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

La ultima verificare, TOVSTAR CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 130.983 lei și un rezultat net de -119.887 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOVSTAR CONSTRUCT SRL?

TOVSTAR CONSTRUCT SRL (CUI 17654506) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă TOVSTAR CONSTRUCT SRL în sectorul său?

TOVSTAR CONSTRUCT SRL ocupă locul 1.232 din 2.858 firme active cu bilanț depus în CAEN 7490 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOVSTAR CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

TOVSTAR CONSTRUCT SRL este mai veche decât 93% dintre cele 7.694 firme active cu CAEN 7490.

Este TOVSTAR CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOVSTAR CONSTRUCT SRL (CUI 17654506) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOVSTAR CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOVSTAR CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TOVSTAR CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOVSTAR CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOVSTAR CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, TOVSTAR CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOVSTAR CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, TOVSTAR CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 130.983 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOVSTAR CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează TOVSTAR CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.