Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › TWINDEX SRL

TWINDEX SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Câmpulung Moldovenesc
CUI 17670439 · J33/833/2005
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TWINDEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO17670439
Nr. Reg. Comerțului J33/833/2005
Sediu social Str. Gheorghe Popovici nr. 3, ap. 1, Mun. Câmpulung Moldovenesc, jud. SUCEAVA, 725100
Telefon 0230312098

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

POENARU TUDOR-GHEORGHE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.06.2005
CAEN4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TWINDEX SRL după CUI 17670439 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
478.148 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
-37.672 lei
-398.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-7.9%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.400 de firme din Intermedieri în comerțul cu produse diverse care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.295 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 110.665 lei20142015: 155.745 lei20152016: 177.976 lei20162017: 177.358 lei20172018: 154.916 lei20182019: 174.878 lei20192020: 274.147 lei20202021: 171.763 lei20212022: 369.262 lei20222023: 419.143 lei20232024: 600.965 lei20242025: 478.148 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 478.148 lei -37.672 lei 1
2024 600.965 lei 12.611 lei 1
2023 419.143 lei 11.043 lei 1
2022 369.262 lei -18.578 lei 1
2021 171.763 lei -31.339 lei 1
2020 274.147 lei 6.482 lei 1
2019 174.878 lei -13.625 lei 1
2018 154.916 lei -713 lei 1
2017 177.358 lei -11.522 lei 1
2016 177.976 lei -22.140 lei 1
2015 155.745 lei -31.015 lei 2
2014 110.665 lei -43.973 lei 2
2013 246.708 lei -37.365 lei 2
2012 322.421 lei -23.431 lei 2
2011 270.159 lei -23.135 lei 1
2010 236.736 lei -32.856 lei 2
2009 146.155 lei 2.951 lei 1
2008 269.964 lei -11.589 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 306 zile+81 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -7,88%−9,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 376,07%+44,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,27× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -35,38%−46,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -276,07%−47,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 478.148 lei−122.817 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,49×−0,88 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,39×−31,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 39 zile+30 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -5,33%−9,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.771 din 9.635 firme active cu bilanț depus (CAEN 4619)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 20.931 firme active din sector
SectorCAEN 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TWINDEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TWINDEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TWINDEX SRL, cu sediul în Mun. Câmpulung Moldovenesc, are codul unic de înregistrare (CUI) 17670439, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/833/2005. Firma a fost înființată la data de 8 iunie 2005 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

La ultima verificare, TWINDEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 478.148 lei și un rezultat net de -37.672 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TWINDEX SRL?

TWINDEX SRL (CUI 17670439) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă TWINDEX SRL în sectorul său?

TWINDEX SRL ocupă locul 2.771 din 9.635 firme active cu bilanț depus în CAEN 4619 (Intermedieri în comerțul cu produse diverse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TWINDEX SRL față de firmele din același domeniu?

TWINDEX SRL este mai veche decât 89% dintre cele 20.931 firme active cu CAEN 4619.

Este TWINDEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TWINDEX SRL (CUI 17670439) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TWINDEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TWINDEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TWINDEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TWINDEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TWINDEX SRL plătitoare de TVA?

Da, TWINDEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TWINDEX SRL?

În anul 2025, TWINDEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 478.148 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TWINDEX SRL?

Firmoscop analizează TWINDEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.