Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › PUFLEX 2005 SRL

PUFLEX 2005 SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 17679861 · J39/542/2005
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PUFLEX 2005 SRL
Cod fiscal (CIF) RO17679861
Nr. Reg. Comerțului J39/542/2005
Sediu social Str. Mr. Gheorghe Pastia nr. 3, bl. Y, sc. 3, ap. 48, Mun. Focşani, jud. VRANCEA, 620099
Telefon 0236422189

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

PUFLEA GHEORGHIŢĂ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.06.2005
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PUFLEX 2005 SRL după CUI 17679861 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2023
7.278 lei
-22.0% vs 2022
Profit net 2023
2.549 lei
+263.6% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă35.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 91.011 lei20122013: 102.068 lei20132014: 24.581 lei20142015: 21.818 lei20152016: 22.190 lei20162017: 15.367 lei20172018: 12.571 lei20182019: 16.412 lei20192020: 7.405 lei20202021: 2.810 lei20212022: 9.375 lei20222023: 7.278 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 7.278 lei 2.549 lei
2022 9.375 lei -1.558 lei
2021 2.810 lei -1.236 lei
2020 7.405 lei -508 lei
2019 16.412 lei 5.310 lei 0
2018 12.571 lei 522 lei 0
2017 15.367 lei -7.533 lei 0
2016 22.190 lei -5.499 lei 0
2015 21.818 lei -16.993 lei 0
2014 24.581 lei -23.858 lei 0
2013 102.068 lei -41.524 lei 0
2012 91.011 lei -21.090 lei 1
2011 203.244 lei -53.548 lei 2
2010 389.062 lei -18.820 lei 1
2009 595.650 lei 4.837 lei 1
2008 695.909 lei 19.200 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 6.787 zile+1.613 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 192 zile+64 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 35,02%+51,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 377,27%−52,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,27× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,11%+12,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -277,27%+52,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,2×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,36×−0,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.017 zile+386 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 39,93%+49,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.689 din 9.402 firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 22.195 firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PUFLEX 2005 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PUFLEX 2005 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PUFLEX 2005 SRL, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 17679861, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/542/2005. Firma a fost înființată la data de 10 iunie 2005 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, PUFLEX 2005 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 7.278 lei și un rezultat net de 2.549 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PUFLEX 2005 SRL?

PUFLEX 2005 SRL (CUI 17679861) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă PUFLEX 2005 SRL în sectorul său?

PUFLEX 2005 SRL ocupă locul 7.689 din 9.402 firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PUFLEX 2005 SRL față de firmele din același domeniu?

PUFLEX 2005 SRL este mai veche decât 91% dintre cele 22.195 firme active cu CAEN 4520.

Este PUFLEX 2005 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PUFLEX 2005 SRL (CUI 17679861) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PUFLEX 2005 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PUFLEX 2005 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PUFLEX 2005 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PUFLEX 2005 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PUFLEX 2005 SRL plătitoare de TVA?

Da, PUFLEX 2005 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PUFLEX 2005 SRL?

În anul 2023, PUFLEX 2005 SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.278 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PUFLEX 2005 SRL?

Firmoscop analizează PUFLEX 2005 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.