Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › EMARC SRL

EMARC SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Drăgăşani
CUI 17873433 · J38/796/2005
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EMARC SRL
CUI 17873433
Nr. Reg. Comerțului J38/796/2005
Sediu social Str. Tudor Vladimirescu nr. 782, bl. C-1, et. 1, Mun. Drăgăşani, jud. VÂLCEA
Telefon 0250830031

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GORDON ADRIAN VINCENT · administratorJEAN CLAUDE GAROLLA · administratorWALTER PASSONE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.08.2005
CAEN4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EMARC SRL după CUI 17873433 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2024
1.576.343 lei
-51.0% vs 2023
Profit net 2024
-581.859 lei
+54.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-36.9%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.177 de firme din Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,0%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-51%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 27.583.341 lei20132014: 27.706.616 lei20142015: 23.264.599 lei20152016: 24.873.983 lei20162017: 26.447.437 lei20172018: 19.610.207 lei20182019: 15.641.862 lei20192020: 9.629.137 lei20202021: 4.544.655 lei20212022: 3.546.527 lei20222023: 3.230.578 lei20232024: 1.576.343 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.576.343 lei -581.859 lei
2023 3.230.578 lei -1.271.451 lei
2022 3.546.527 lei -1.658.890 lei
2021 4.544.655 lei -1.321.622 lei
2020 9.629.137 lei -102.314 lei
2019 15.641.862 lei 240.355 lei
2018 19.610.207 lei 933.305 lei
2017 26.447.437 lei 1.265.289 lei
2016 24.873.983 lei 2.043.945 lei
2015 23.264.599 lei 2.161.452 lei 0
2014 27.706.616 lei 2.956.028 lei 0
2013 27.583.341 lei 2.559.020 lei 0
2012 24.434.572 lei 4.179.063 lei 0
2011 21.695.568 lei 3.017.415 lei 0
2010 18.222.324 lei 2.490.680 lei
2009 14.616.535 lei 1.292.781 lei
2008 12.071.293 lei 832.866 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 364 zile+233 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 217 zile+138 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -36,91%+2,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 138,72%+49,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,72×−0,4 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -51,4%+46,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -38,72%−49,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,39×−1,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 34,01×−18,87 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -26,79%+1,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 163 din 1.323 firme active cu bilanț depus (CAEN 4531)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 2.372 firme active din sector
SectorCAEN 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: durata societății expirată → INREGISTRAT din data 16.08.2005
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 16.08.2005 → durata societății expirată
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: durata societății expirată → INREGISTRAT din data 16.08.2005

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EMARC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EMARC SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EMARC SRL, cu sediul în Mun. Drăgăşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 17873433, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/796/2005. Firma a fost înființată la data de 16 august 2005 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).

La ultima verificare, EMARC SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.576.343 lei și un rezultat net de -581.859 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EMARC SRL?

EMARC SRL (CUI 17873433) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă EMARC SRL în sectorul său?

EMARC SRL ocupă locul 163 din 1.323 firme active cu bilanț depus în CAEN 4531 (Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EMARC SRL față de firmele din același domeniu?

EMARC SRL este mai veche decât 69% dintre cele 2.372 firme active cu CAEN 4531.

Este EMARC SRL o firmă activă?

EMARC SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este EMARC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EMARC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EMARC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EMARC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EMARC SRL plătitoare de TVA?

Nu, EMARC SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EMARC SRL?

În anul 2024, EMARC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.576.343 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EMARC SRL?

Firmoscop analizează EMARC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.