Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › 1 IUNIE SA

1 IUNIE SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 1805157 · J35/538/1991
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire 1 IUNIE SA
CUI 1805157
Nr. Reg. Comerțului J35/538/1991
Sediu social Spl. Peneş Curcanu nr. 6, Mun. Timişoara, 300124
Telefon 0256208291

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 27.02.2025
CAEN1414 · Fabricarea de articole de lenjerie de corp
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută 1 IUNIE SA după CUI 1805157 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2024
35.820 lei
-94.0% vs 2023
Profit net 2024
-1.304.778 lei
-106.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-3642.6%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-94%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 629.522 lei20132014: 650.952 lei20142015: 611.291 lei20152016: 595.893 lei20162017: 621.588 lei20172018: 611.084 lei20182019: 614.368 lei20192020: 514.676 lei20202021: 533.350 lei20212022: 549.414 lei20222023: 575.931 lei20232024: 35.820 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 35.820 lei -1.304.778 lei
2023 575.931 lei 21.182.551 lei 5
2022 549.414 lei -63.007 lei 9
2021 533.350 lei -392.495 lei 9
2020 514.676 lei -35.019 lei 9
2019 614.368 lei -3.949 lei 10
2018 611.084 lei -562.032 lei 10
2017 621.588 lei -170.806 lei 11
2016 595.893 lei 28.627 lei 12
2015 611.291 lei 26.966 lei 20
2014 650.952 lei -172.396 lei 20
2013 629.522 lei 274 lei 26
2012 396.354 lei 356 lei 28
2011 450.267 lei 1.117 lei 31
2010 628.072 lei 1.588 lei 34
2009 888.019 lei 17.680 lei 45
2008 973.331 lei -888.174 lei 55

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 76 din 113 firme active cu bilanț depus (CAEN 1414)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 213 firme active din sector
SectorCAEN 1414 · Fabricarea de articole de lenjerie de corp →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru 1 IUNIE SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți 1 IUNIE SA? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

1 IUNIE SA, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 1805157, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/538/1991. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole de lenjerie de corp (CAEN 1414).

La ultima verificare, 1 IUNIE SA figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 35.820 lei și un rezultat net de -1.304.778 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are 1 IUNIE SA?

1 IUNIE SA (CUI 1805157) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă 1 IUNIE SA în sectorul său?

1 IUNIE SA ocupă locul 76 din 113 firme active cu bilanț depus în CAEN 1414 (Fabricarea de articole de lenjerie de corp), după cifra de afaceri.

Cât de veche este 1 IUNIE SA față de firmele din același domeniu?

1 IUNIE SA este mai veche decât 96% dintre cele 213 firme active cu CAEN 1414.

Este 1 IUNIE SA o firmă activă?

Nu — 1 IUNIE SA figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este 1 IUNIE SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare 1 IUNIE SA (CUI 1805157) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în 1 IUNIE SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru 1 IUNIE SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este 1 IUNIE SA plătitoare de TVA?

Nu, 1 IUNIE SA nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a 1 IUNIE SA?

În anul 2024, 1 IUNIE SA a raportat o cifră de afaceri de 35.820 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu 1 IUNIE SA?

Firmoscop analizează 1 IUNIE SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.