Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › VEGAS RO SRL

VEGAS RO SRL

Înființată în 2005 · 20 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 18121587 · J26/1947/2005
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VEGAS RO SRL
CUI 18121587
Nr. Reg. Comerțului J26/1947/2005
Sediu social Str. Budiului nr. 68, HALA C.15, Mun. Târgu Mureş, 540390
Telefon 0737028878

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CII BOTOŞ IACOB-DORINEL · lichidator

Identitate

StareRADIERE din data 28.02.2025
CAEN9200 · Activități de jocuri de noroc și pariuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VEGAS RO SRL după CUI 18121587 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2023
16.628.702 lei
-9.0% vs 2022
Profit net 2023
-351.145 lei
-111.5% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-2.1%
Față de sectorpeste 25% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 373 de firme din Activități de jocuri de noroc și pariuri care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector60 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 8 angajați, din 409 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 4.072.305 lei20122013: 4.653.179 lei20132014: 4.948.442 lei20142015: 8.406.327 lei20152016: 13.720.704 lei20162017: 14.348.547 lei20172018: 11.806.132 lei20182019: 13.206.106 lei20192020: 8.156.442 lei20202021: 13.352.703 lei20212022: 18.192.594 lei20222023: 16.628.702 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 16.628.702 lei -351.145 lei 60
2022 18.192.594 lei 3.063.344 lei 62
2021 13.352.703 lei 2.443.125 lei 65
2020 8.156.442 lei -1.199.408 lei 63
2019 13.206.106 lei 2.195.272 lei 60
2018 11.806.132 lei 1.371.256 lei 56
2017 14.348.547 lei 550.412 lei 70
2016 13.720.704 lei 638.407 lei 66
2015 8.406.327 lei 1.310.551 lei 42
2014 4.948.442 lei 792.319 lei 70
2013 4.653.179 lei 596.605 lei 72
2012 4.072.305 lei 24.610 lei 39
2011 4.081.332 lei -524.710 lei 34
2010 4.314.857 lei -383.671 lei 34
2009 4.435.776 lei -84.266 lei 8
2008 4.165.357 lei 494.174 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 20 zile−12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,11%−18,95 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 15,58%−11,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,42×+2,68 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16×−0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -6,25%−57,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,93%−57,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,93%−5,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 277.145 lei−16.284 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,81×−0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8.314,35× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,07%−26,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 94 din 456 firme active cu bilanț depus (CAEN 9200)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 1.214 firme active din sector
SectorCAEN 9200 · Activități de jocuri de noroc și pariuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VEGAS RO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VEGAS RO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VEGAS RO SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 18121587, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/1947/2005. Firma a fost înființată la data de 11 noiembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de jocuri de noroc și pariuri (CAEN 9200).

La ultima verificare, VEGAS RO SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 16.628.702 lei și un rezultat net de -351.145 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VEGAS RO SRL?

VEGAS RO SRL (CUI 18121587) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă VEGAS RO SRL în sectorul său?

VEGAS RO SRL ocupă locul 94 din 456 firme active cu bilanț depus în CAEN 9200 (Activități de jocuri de noroc și pariuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VEGAS RO SRL față de firmele din același domeniu?

VEGAS RO SRL este mai veche decât 84% dintre cele 1.214 firme active cu CAEN 9200.

Este VEGAS RO SRL o firmă activă?

Nu — VEGAS RO SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este VEGAS RO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare VEGAS RO SRL (CUI 18121587) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în VEGAS RO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VEGAS RO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VEGAS RO SRL plătitoare de TVA?

Nu, VEGAS RO SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VEGAS RO SRL?

În anul 2023, VEGAS RO SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.628.702 lei și un număr mediu de 60 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VEGAS RO SRL?

Firmoscop analizează VEGAS RO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.