Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SANTEX FIT SRL

SANTEX FIT SRL

Înființată în 2005 · 20 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 18127288 · J40/19120/2005
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SANTEX FIT SRL
CUI 18127288
Nr. Reg. Comerțului J40/19120/2005
Sediu social Bld. Ion Mihalache nr. 313, bl. 4, sc. B, et. P, ap. 2, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 11183
Telefon 0722223428

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DALBERGUE GILBERT MARCEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.11.2005
CAEN4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SANTEX FIT SRL după CUI 18127288 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2023
1.200 lei
-64.0% vs 2022
Profit net 2023
-10.742 lei
+81.4% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-895.2%
Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-64%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 6.493.611 lei20122013: 3.612.027 lei20132014: 2.596.241 lei20142015: 1.970.393 lei20152016: 1.633.059 lei20162017: 1.366.726 lei20172018: 697.565 lei20182019: 24.797 lei20192020: 10.215 lei20202021: 4.510 lei20212022: 3.308 lei20222023: 1.200 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 1.200 lei -10.742 lei
2022 3.308 lei -57.847 lei
2021 4.510 lei -35.571 lei 1
2020 10.215 lei 9.194 lei 1
2019 24.797 lei -39.946 lei 1
2018 697.565 lei 104.234 lei 1
2017 1.366.726 lei 120.897 lei 2
2016 1.633.059 lei 267.460 lei 2
2015 1.970.393 lei 308.849 lei 2
2014 2.596.241 lei 87.697 lei 2
2013 3.612.027 lei 142.095 lei 2
2012 6.493.611 lei 517.435 lei 3
2011 8.173.354 lei 632.918 lei 4
2010 9.204.749 lei 1.295.285 lei 3
2009 6.486.334 lei 1.234.767 lei 2
2008 9.993.177 lei 250.073 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 108.650 zile+68.372 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 136.006 zile+86.338 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -895,17%+853,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,63%+0,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,46× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,19×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -6,58%+26,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -2,06%+8,67 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,37%−0,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,31×−0,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.188 zile+653 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -84,61%+5,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13.912 din 16.139 firme active cu bilanț depus (CAEN 4791)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 36.977 firme active din sector
SectorCAEN 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 14.11.2005
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 14.11.2005 → sediu expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 14.11.2005

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SANTEX FIT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SANTEX FIT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SANTEX FIT SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 18127288, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/19120/2005. Firma a fost înființată la data de 14 noiembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN 4791).

La ultima verificare, SANTEX FIT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 1.200 lei și un rezultat net de -10.742 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SANTEX FIT SRL?

SANTEX FIT SRL (CUI 18127288) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SANTEX FIT SRL în sectorul său?

SANTEX FIT SRL ocupă locul 13.912 din 16.139 firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SANTEX FIT SRL față de firmele din același domeniu?

SANTEX FIT SRL este mai veche decât 98% dintre cele 36.977 firme active cu CAEN 4791.

Este SANTEX FIT SRL o firmă activă?

SANTEX FIT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SANTEX FIT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SANTEX FIT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SANTEX FIT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SANTEX FIT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SANTEX FIT SRL plătitoare de TVA?

Nu, SANTEX FIT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SANTEX FIT SRL?

În anul 2023, SANTEX FIT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.200 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SANTEX FIT SRL?

Firmoscop analizează SANTEX FIT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.