Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › A & L EVENTS & SERVICES SRL

A & L EVENTS & SERVICES SRL

Înființată în 2005 · 20 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 18213672 · J2005020969401
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire A & L EVENTS & SERVICES SRL
Cod fiscal (CIF) RO18213672
Nr. Reg. Comerțului J2005020969401
Sediu social Str. Mihail Ivanovici Glinka nr. 10, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 20216
Telefon 2305651

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CREŢU ANDREI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.12.2005
CAEN8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută A & L EVENTS & SERVICES SRL după CUI 18213672 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
137.376 lei
-72.0% vs 2024
Profit net 2025
-46.611 lei
-207.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-33.9%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.832 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 51% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.945 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-72%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 19.563 lei20142015: 214.376 lei20152016: 27.750 lei20162017: 12.000 lei20172018: 279.303 lei20182019: 541.646 lei20192020: 600.307 lei20202021: 848.957 lei20212022: 407.942 lei20222023: 281.227 lei20232024: 488.577 lei20242025: 137.376 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 137.376 lei -46.611 lei 2
2024 488.577 lei 43.459 lei 1
2023 281.227 lei -75.883 lei 1
2022 407.942 lei -56.303 lei 1
2021 848.957 lei 36.927 lei 1
2020 600.307 lei 14.391 lei 1
2019 541.646 lei 14.222 lei 1
2018 279.303 lei -11.950 lei 1
2017 12.000 lei -16.949 lei 1
2016 27.750 lei -9.785 lei 1
2015 214.376 lei 59.469 lei 1
2014 19.563 lei -2.915 lei 1
2013 19.563 lei 1.092 lei 1
2012 19.763 lei 1.728 lei 1
2011 25.531 lei 2.005 lei 1
2009 15.097 lei -3.474 lei 1
2008 26.030 lei -15.623 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 380 zile+292 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -33,93%−42,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.751%+1.359,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,06×−0,2 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -571,14%−714,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.651%−1.359,48 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 68.688 lei−419.889 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 16,83×+0,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -22,94%−35,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.101 din 7.983 firme active cu bilanț depus (CAEN 8299)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 17.513 firme active din sector
SectorCAEN 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume22
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru A & L EVENTS & SERVICES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți A & L EVENTS & SERVICES SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

A & L EVENTS & SERVICES SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 18213672, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005020969401. Firma a fost înființată la data de 13 decembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

La ultima verificare, A & L EVENTS & SERVICES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 137.376 lei și un rezultat net de -46.611 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are A & L EVENTS & SERVICES SRL?

A & L EVENTS & SERVICES SRL (CUI 18213672) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă A & L EVENTS & SERVICES SRL în sectorul său?

A & L EVENTS & SERVICES SRL ocupă locul 5.101 din 7.983 firme active cu bilanț depus în CAEN 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este A & L EVENTS & SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?

A & L EVENTS & SERVICES SRL este mai veche decât 93% dintre cele 17.513 firme active cu CAEN 8299.

Este A & L EVENTS & SERVICES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare A & L EVENTS & SERVICES SRL (CUI 18213672) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este A & L EVENTS & SERVICES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, A & L EVENTS & SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în A & L EVENTS & SERVICES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru A & L EVENTS & SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este A & L EVENTS & SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Da, A & L EVENTS & SERVICES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a A & L EVENTS & SERVICES SRL?

În anul 2025, A & L EVENTS & SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 137.376 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu A & L EVENTS & SERVICES SRL?

Firmoscop analizează A & L EVENTS & SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.