Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › GEVA MOBIPAL SRL

GEVA MOBIPAL SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Călineşti-Oaş Com. Călineşti-Oaş
CUI 18313078 · J30/67/2006
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GEVA MOBIPAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO18313078
Nr. Reg. Comerțului J30/67/2006
Sediu Sat Călineşti-Oaş Com. Călineşti-Oaş, Satu Mare
Telefon 0745203197

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ISAC GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.01.2006
CAEN3102 · Fabricarea de mobilă pentru bucătării
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GEVA MOBIPAL SRL după CUI 18313078 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
52.352 lei
+31.0% vs 2024
Profit net 2025
-107.146 lei
-214.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-204.7%
Față de sectorpeste 0% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.147 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.439 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 100.863 lei20142015: 169.120 lei20152016: 201.039 lei20162017: 58.223 lei20172018: 53.990 lei20182019: 123.385 lei20192020: 127.952 lei20202021: 85.588 lei20212022: 76.048 lei20222023: 47.350 lei20232024: 39.855 lei20242025: 52.352 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 52.352 lei -107.146 lei 1
2024 39.855 lei -34.021 lei 1
2023 47.350 lei -15.944 lei 1
2022 76.048 lei -179.599 lei 1
2021 85.588 lei 3.814 lei 1
2020 127.952 lei -25.259 lei 1
2019 123.385 lei -22.430 lei 1
2018 53.990 lei -35.384 lei 1
2017 58.223 lei -33.496 lei 1
2016 201.039 lei 18.336 lei 1
2015 169.120 lei 11.718 lei 2
2014 100.863 lei 2.763 lei 2
2013 134.654 lei -4.899 lei 2
2012 130.473 lei 3.909 lei 2
2011 164.914 lei 16.010 lei 2
2010 94.110 lei 4.837 lei 2
2009 50.772 lei -12.910 lei 2
2008 55.125 lei 7.424 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.778 zile−989 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -204,66%−119,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 246,12%+55,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,41×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -38,48%−28,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -146,12%−55,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 52.352 lei+12.497 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,22×+0,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.649 zile−972 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -47,3%−11,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 166 din 257 firme active cu bilanț depus (CAEN 3102)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 526 firme active din sector
SectorCAEN 3102 · Fabricarea de mobilă pentru bucătării →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)2.750 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA CALINESTI OAS

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GEVA MOBIPAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GEVA MOBIPAL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GEVA MOBIPAL SRL, cu sediul în Sat Călineşti-Oaş Com. Călineşti-Oaş, are codul unic de înregistrare (CUI) 18313078, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/67/2006. Firma a fost înființată la data de 25 ianuarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă pentru bucătării (CAEN 3102).

La ultima verificare, GEVA MOBIPAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 52.352 lei și un rezultat net de -107.146 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GEVA MOBIPAL SRL?

GEVA MOBIPAL SRL (CUI 18313078) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă GEVA MOBIPAL SRL în sectorul său?

GEVA MOBIPAL SRL ocupă locul 166 din 257 firme active cu bilanț depus în CAEN 3102 (Fabricarea de mobilă pentru bucătării), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GEVA MOBIPAL SRL față de firmele din același domeniu?

GEVA MOBIPAL SRL este mai veche decât 82% dintre cele 526 firme active cu CAEN 3102.

Este GEVA MOBIPAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GEVA MOBIPAL SRL (CUI 18313078) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GEVA MOBIPAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GEVA MOBIPAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GEVA MOBIPAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GEVA MOBIPAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GEVA MOBIPAL SRL plătitoare de TVA?

Da, GEVA MOBIPAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GEVA MOBIPAL SRL?

În anul 2025, GEVA MOBIPAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 52.352 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GEVA MOBIPAL SRL?

Firmoscop analizează GEVA MOBIPAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.