Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › NICOFLOR SRL

NICOFLOR SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 18425063 · J2006000147060
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NICOFLOR SRL
Cod fiscal (CIF) RO18425063
Nr. Reg. Comerțului J2006000147060
Sediu social Bld. Decebal nr. 7, sc. B, ap. 1, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD
Telefon 0722437482

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POPESCU MARIA-CAMELIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.02.2006
CAEN2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NICOFLOR SRL după CUI 18425063 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
179.712 lei
-75.0% vs 2024
Profit net 2025
-182.799 lei
-227.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-101.7%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 531 de firme din Fabricarea produselor din beton pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,9%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 632 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-75%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 420.438 lei20142015: 175.544 lei20152016: 454.421 lei20162017: 339.260 lei20172018: 259.090 lei20182019: 177.234 lei20192020: 412.776 lei20202021: 310.249 lei20212022: 266.424 lei20222023: 255.025 lei20232024: 706.819 lei20242025: 179.712 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 179.712 lei -182.799 lei 4
2024 706.819 lei 143.542 lei 4
2023 255.025 lei -106.727 lei 2
2022 266.424 lei -160.061 lei 3
2021 310.249 lei 2.646 lei 2
2020 412.776 lei 40.543 lei 4
2019 177.234 lei -106.634 lei 4
2018 259.090 lei 7.551 lei 5
2017 339.260 lei 24.660 lei 5
2016 454.421 lei -57.570 lei 5
2015 175.544 lei 113 lei
2014 420.438 lei 2.765 lei 5
2013 156.563 lei 2.077 lei 5
2012 434.809 lei 25.885 lei 10
2011 269.029 lei 2.723 lei 8
2010 170.337 lei 415 lei 3
2009 193.170 lei 135 lei 3
2008 215.865 lei 491 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 795 zile+658 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 60 zile+53 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -101,72%−122,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 337,76%+184,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,3×−0,35 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -157,78%−240,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -237,76%−184,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 44.928 lei−131.777 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,55×−2,53 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,2×−2,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 166 zile+93 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -44,52%−73,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 409 din 970 firme active cu bilanț depus (CAEN 2361)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 2.355 firme active din sector
SectorCAEN 2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2026)379.476 lei

Cumpărători: Comuna Sanmihaiu de Campie, COMUNA GALATII BISTRITEI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NICOFLOR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NICOFLOR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NICOFLOR SRL, cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 18425063, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000147060. Firma a fost înființată la data de 27 februarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor din beton pentru construcții (CAEN 2361).

La ultima verificare, NICOFLOR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 179.712 lei și un rezultat net de -182.799 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NICOFLOR SRL?

NICOFLOR SRL (CUI 18425063) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă NICOFLOR SRL în sectorul său?

NICOFLOR SRL ocupă locul 409 din 970 firme active cu bilanț depus în CAEN 2361 (Fabricarea produselor din beton pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NICOFLOR SRL față de firmele din același domeniu?

NICOFLOR SRL este mai veche decât 88% dintre cele 2.355 firme active cu CAEN 2361.

Este NICOFLOR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NICOFLOR SRL (CUI 18425063) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NICOFLOR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NICOFLOR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NICOFLOR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NICOFLOR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NICOFLOR SRL plătitoare de TVA?

Da, NICOFLOR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NICOFLOR SRL?

În anul 2025, NICOFLOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 179.712 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NICOFLOR SRL?

Firmoscop analizează NICOFLOR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.