Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › ONIX RECORDING STUDIO SRL

ONIX RECORDING STUDIO SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Târgu Jiu
CUI 18432311 · J18/140/2006
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ONIX RECORDING STUDIO SRL
CUI 18432311
Nr. Reg. Comerțului J18/140/2006
Sediu social Str. Carpaţi nr. 4, Mun. Târgu Jiu, jud. GORJ, 210189

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PIŢIGOI-MĂRĂCINE VASILE-MARIUS · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 16.05.2025
CAEN5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ONIX RECORDING STUDIO SRL după CUI 18432311 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
2.400 lei
+60.0% vs 2023
Profit net 2024
1.197 lei
+472.7% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă49.9%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 3.200 lei3.200 lei20082009: 9.350 lei9.350 lei20092011: 500 lei500 lei20112012: 34.500 lei35K lei20122013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei20142021: 2.000 lei2.000 lei20212023: 1.500 lei1.500 lei20232024: 2.400 lei2.400 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 2.400 lei 1.197 lei
2023 1.500 lei 209 lei
2022 0 lei
2021 2.000 lei 1.941 lei
2020 0 lei
2019 0 lei
2018 0 lei
2016 0 lei
2015 0 lei
2014 0 lei -6 lei
2013 0 lei -23 lei
2012 34.500 lei 27.434 lei 0
2011 500 lei 360 lei
2010 -1.664 lei
2009 9.350 lei 4.081 lei 1
2008 3.200 lei -6.797 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 112 zile−424 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 49,88%+35,95 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0% datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 85,07%+76,35 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 85,07%+76,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,71×+1,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 138,81%+119,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 736 din 808 firme active cu bilanț depus (CAEN 5920)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 1.543 firme active din sector
SectorCAEN 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ONIX RECORDING STUDIO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ONIX RECORDING STUDIO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ONIX RECORDING STUDIO SRL, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 18432311, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J18/140/2006. Firma a fost înființată la data de 1 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN 5920).

La ultima verificare, ONIX RECORDING STUDIO SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.400 lei și un rezultat net de 1.197 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ONIX RECORDING STUDIO SRL?

ONIX RECORDING STUDIO SRL (CUI 18432311) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă ONIX RECORDING STUDIO SRL în sectorul său?

ONIX RECORDING STUDIO SRL ocupă locul 736 din 808 firme active cu bilanț depus în CAEN 5920 (Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ONIX RECORDING STUDIO SRL față de firmele din același domeniu?

ONIX RECORDING STUDIO SRL este mai veche decât 93% dintre cele 1.543 firme active cu CAEN 5920.

Este ONIX RECORDING STUDIO SRL o firmă activă?

Nu — ONIX RECORDING STUDIO SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este ONIX RECORDING STUDIO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare ONIX RECORDING STUDIO SRL (CUI 18432311) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în ONIX RECORDING STUDIO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ONIX RECORDING STUDIO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ONIX RECORDING STUDIO SRL plătitoare de TVA?

Nu, ONIX RECORDING STUDIO SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ONIX RECORDING STUDIO SRL?

În anul 2024, ONIX RECORDING STUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.400 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ONIX RECORDING STUDIO SRL?

Firmoscop analizează ONIX RECORDING STUDIO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.