Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › AGROMEC GURANDA SRL

AGROMEC GURANDA SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Guranda Com. Durneşti
CUI 18450806 · J07/133/2006
Atenție sporită Re-verificat · 5 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AGROMEC GURANDA SRL
CUI 18450806
Nr. Reg. Comerțului J07/133/2006
Sediu Sat Guranda Com. Durneşti, Botoşani

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

CII DASCĂLU CONSTANTIN LULU · lichidator judiciarDASCĂLU LULU CONSTANTIN · reprezentant al persoanei juridiceZAMFIR VIOREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 17.05.2023
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor, porumbului și a altor plante n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AGROMEC GURANDA SRL după CUI 18450806 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2022
1.635 lei
ultimul bilanț
Profit net 2022
85.527 lei
+121.3% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă5231.0%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 24.343 lei24K lei20082009: 12.684 lei13K lei20092010: 800 lei800 lei20102011: 1.850 lei1.850 lei20112012: 600 lei600 lei20122013: 600 lei600 lei20132014: 0 lei0 lei20142022: 1.635 lei1.635 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 1.635 lei 85.527 lei
2021 38.654 lei
2020 -1.392 lei
2019 -2.120 lei
2018 -816 lei
2017 -1.665 lei
2016 -2.300 lei
2015 -2.967 lei
2014 0 lei -3.979 lei
2013 600 lei -2.397 lei
2012 600 lei 65.935 lei
2011 1.850 lei 1.039 lei
2010 800 lei -14.966 lei 1
2009 12.684 lei -15.076 lei 1
2008 24.343 lei -24.473 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.307 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31.506 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5.231,01% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 13,67% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,32× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 70,2%−36,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 60,6%−45,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 86,33%−13,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,01× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 273,29%−1.373,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.469 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 27.866 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor, porumbului și a altor plante n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AGROMEC GURANDA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AGROMEC GURANDA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AGROMEC GURANDA SRL, cu sediul în Sat Guranda Com. Durneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 18450806, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J07/133/2006. Firma a fost înființată la data de 6 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor, porumbului și a altor plante n.c.a. (CAEN 0111).

La ultima verificare, AGROMEC GURANDA SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 1.635 lei și un rezultat net de 85.527 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AGROMEC GURANDA SRL?

AGROMEC GURANDA SRL (CUI 18450806) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă AGROMEC GURANDA SRL în sectorul său?

AGROMEC GURANDA SRL ocupă locul 9.469 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor, porumbului și a altor plante n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AGROMEC GURANDA SRL față de firmele din același domeniu?

AGROMEC GURANDA SRL este mai veche decât 87% dintre cele 27.866 firme active cu CAEN 0111.

Este AGROMEC GURANDA SRL o firmă activă?

Nu — AGROMEC GURANDA SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este AGROMEC GURANDA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare AGROMEC GURANDA SRL (CUI 18450806) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în AGROMEC GURANDA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AGROMEC GURANDA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AGROMEC GURANDA SRL plătitoare de TVA?

Nu, AGROMEC GURANDA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AGROMEC GURANDA SRL?

În anul 2022, AGROMEC GURANDA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.635 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AGROMEC GURANDA SRL?

Firmoscop analizează AGROMEC GURANDA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Botoșani →

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.