Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › ECS TRADING SRL

ECS TRADING SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 18507678 · J26/459/2006
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ECS TRADING SRL
Cod fiscal (CIF) RO18507678
Nr. Reg. Comerțului J26/459/2006
Sediu social Str. Livezeni nr. 9, et. 2, ap. 7, Mun. Târgu Mureş, 540565
Telefon 0744662088

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

VARGA CSILLA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 26.07.2011
CAEN7729 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ECS TRADING SRL după CUI 18507678 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
29.193 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
-32.981 lei
+0.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-113.0%
Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.582 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 79.565 lei20142015: 101.434 lei20152016: 90.839 lei20162017: 46.291 lei20172018: 100.712 lei20182019: 87.860 lei20192020: 103.677 lei20202021: 37.767 lei20212022: 42.748 lei20222023: 54.990 lei20232024: 27.592 lei20242025: 29.193 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 29.193 lei -32.981 lei 1
2024 27.592 lei -33.242 lei 1
2023 54.990 lei -91.760 lei 1
2022 42.748 lei -31.188 lei 1
2021 37.767 lei -29.661 lei 2
2020 103.677 lei -4.846 lei 2
2019 87.860 lei 43.043 lei 2
2018 100.712 lei 3.256 lei 2
2017 46.291 lei -3.539 lei 2
2016 90.839 lei 10.804 lei 1
2015 101.434 lei 2.111 lei 1
2014 79.565 lei 20.101 lei 1
2013 56.207 lei 1.072 lei 1
2012 58.111 lei -19.337 lei 1
2011 0 lei -6.354 lei 1
2010 0 lei 0 lei 0
2008 10.310 lei -10.351 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.432 zile+272 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 91 zile+41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -112,98%+7,5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 220,11%+15,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,45× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -20,48%+1,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -120,11%−15,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 29.193 lei+1.601 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,18× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,19× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.915 zile−71 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -53,05%−0,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 89 din 205 firme active cu bilanț depus (CAEN 7729)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 611 firme active din sector
SectorCAEN 7729 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ECS TRADING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ECS TRADING SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ECS TRADING SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 18507678, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/459/2006. Firma a fost înființată la data de 22 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN 7729).

La ultima verificare, ECS TRADING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 29.193 lei și un rezultat net de -32.981 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ECS TRADING SRL?

ECS TRADING SRL (CUI 18507678) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ECS TRADING SRL în sectorul său?

ECS TRADING SRL ocupă locul 89 din 205 firme active cu bilanț depus în CAEN 7729 (Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ECS TRADING SRL față de firmele din același domeniu?

ECS TRADING SRL este mai veche decât 93% dintre cele 611 firme active cu CAEN 7729.

Este ECS TRADING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ECS TRADING SRL (CUI 18507678) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ECS TRADING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ECS TRADING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ECS TRADING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ECS TRADING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ECS TRADING SRL plătitoare de TVA?

Da, ECS TRADING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ECS TRADING SRL?

În anul 2025, ECS TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 29.193 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ECS TRADING SRL?

Firmoscop analizează ECS TRADING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.