Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL

JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Orş. Voluntari
CUI 18540526 · J23/4966/2017
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 125K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL
CUI 18540526
Nr. Reg. Comerțului J23/4966/2017
Sediu social Str. Toma Caragiu nr. 9, et. 4, ap. 19, (FOSTA STRADA TOMA CARAGIU NR.67A), LOT19, U19, CAMERA1, Orş. Voluntari, jud. ILFOV, 77190
Telefon 4306092

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

DUMITRESCU TIBERIU - ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 02.10.2017
CAEN6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)124.796 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 124.796 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL după CUI 18540526 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
-357 lei
-197.3% vs 2024

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 0 lei20152016: 0 lei20162017: 84 lei20172018: 67.008 lei20182019: 81.292 lei20192020: 71.454 lei20202021: 0 lei20212022: 0 lei20222023: 0 lei20232024: 0 lei20242025: 0 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 0 lei -357 lei
2024 0 lei 367 lei 0
2023 0 lei 0 lei
2022 0 lei -900 lei 0
2021 0 lei -10.178 lei
2020 71.454 lei -111.828 lei 2
2019 81.292 lei -51.935 lei 4
2018 67.008 lei -4.328 lei
2017 84 lei -456 lei
2016 0 lei -9 lei
2015 0 lei -28 lei
2014 0 lei -1.991 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 0 lei 0 lei
2010 -1.080 lei
2009 7.946 lei 3.693 lei
2008

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 375,1%+0,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,27× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,54%−1,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -275,1%−0,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -100% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.312 din 2.564 firme active cu bilanț depus (CAEN 6311)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 5.426 firme active din sector
SectorCAEN 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 02.10.2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 02.10.2017 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Oraş Voluntari
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/5351/2006 → J23/4966/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Voluntari → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/4966/2017 → J40/5351/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Oraş Voluntari
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/5351/2006 → J23/4966/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Voluntari → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/4966/2017 → J40/5351/2006

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL, cu sediul în Orş. Voluntari, are codul unic de înregistrare (CUI) 18540526, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/4966/2017. Firma a fost înființată la data de 31 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6311).

La ultima verificare, JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 125K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -357 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL?

JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL (CUI 18540526) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL în sectorul său?

JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL ocupă locul 2.312 din 2.564 firme active cu bilanț depus în CAEN 6311 (Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL este mai veche decât 92% dintre cele 5.426 firme active cu CAEN 6311.

Este JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL o firmă activă?

JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL datorii la stat?

La ultima verificare, JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL figura cu restanțe de 124.796 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Nu, JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează JOINT MEDIA SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.