Sari la conținut
FirmoscopFirmeCovasna › SUBI SRL

SUBI SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Sfântu Gheorghe
CUI 18541394 · J14/160/2006
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SUBI SRL
CUI 18541394
Nr. Reg. Comerțului J14/160/2006
Sediu social Str. Vasile Goldiş nr. 18, bl. 19, et. 7, ap. 29, Mun. Sfântu Gheorghe, jud. COVASNA, 520059
Telefon 0740507277

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MOLDOVEAN ADRIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.03.2006
CAEN4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SUBI SRL după CUI 18541394 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
148.824 lei
+41.0% vs 2024
Profit net 2025
-748 lei
+94.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.5%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 55% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 46.646 lei20142015: 100.872 lei20152016: 46.170 lei20162017: 23.950 lei20172018: 49.800 lei20182019: 81.826 lei20192020: 92.285 lei20202021: 103.154 lei20212022: 114.645 lei20222023: 172.481 lei20232024: 105.800 lei20242025: 148.824 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 148.824 lei -748 lei 2
2024 105.800 lei -14.719 lei 2
2023 172.481 lei 23.952 lei 2
2022 114.645 lei 5.393 lei 2
2021 103.154 lei 4.362 lei 2
2020 92.285 lei -24.678 lei 3
2019 81.826 lei -37.488 lei 2
2018 49.800 lei -9.106 lei 1
2017 23.950 lei -11.396 lei 1
2016 46.170 lei 15.824 lei 1
2015 100.872 lei 64.855 lei 1
2014 46.646 lei 40.365 lei 1
2013 9.419 lei -26.621 lei 2
2012 43.002 lei -6.738 lei 3
2011 65.226 lei 23.112 lei 2
2010 43.378 lei 14.657 lei 2
2009 86.353 lei 34.432 lei 4
2008 127.743 lei 69.525 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 81 zile−110 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 8 zile−41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,5%+13,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 323,24%+156,85 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,31×−0,29 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,29%+36,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -223,24%−156,85 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 74.412 lei+21.512 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 14,51×+11,34 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 0,5%+11,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.101 din 3.675 firme active cu bilanț depus (CAEN 4332)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 7.987 firme active din sector
SectorCAEN 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SUBI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SUBI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SUBI SRL, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, are codul unic de înregistrare (CUI) 18541394, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J14/160/2006. Firma a fost înființată la data de 31 martie 2006 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

La ultima verificare, SUBI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 148.824 lei și un rezultat net de -748 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SUBI SRL?

SUBI SRL (CUI 18541394) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă SUBI SRL în sectorul său?

SUBI SRL ocupă locul 2.101 din 3.675 firme active cu bilanț depus în CAEN 4332 (Lucrări de tâmplărie și dulgherie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SUBI SRL față de firmele din același domeniu?

SUBI SRL este mai veche decât 91% dintre cele 7.987 firme active cu CAEN 4332.

Este SUBI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SUBI SRL (CUI 18541394) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SUBI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SUBI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SUBI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SUBI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SUBI SRL plătitoare de TVA?

Nu, SUBI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SUBI SRL?

În anul 2025, SUBI SRL a raportat o cifră de afaceri de 148.824 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SUBI SRL?

Firmoscop analizează SUBI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.