Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SEROVIMAIK GRUP SRL

SEROVIMAIK GRUP SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Bragadiru Orş. Bragadiru
CUI 18565148 · J2021002864234
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SEROVIMAIK GRUP SRL
CUI 18565148
Nr. Reg. Comerțului J2021002864234
Sediu social Str. Mărăcineni nr. 22, cam. 1, Sat Bragadiru Orş. Bragadiru, jud. ILFOV
Telefon 0234364383

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

COZMA EDUARDO-CONSTANTIN · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 07.05.2021
CAEN4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SEROVIMAIK GRUP SRL după CUI 18565148 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 67/100
Cifră de afaceri 2023
53.800 lei
+86.0% vs 2020
Profit net 2023
1.734 lei
+102.5% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă3.2%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.018 de firme din Activități ale centrelor de fitness care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 13,9%.

Datorii / capital13.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Grad de îndatorare foarte ridicat (datorii de peste 8× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 715.205 lei20102011: 265.168 lei20112012: 1.780.540 lei20122013: 80.112 lei20132014: 508.467 lei20142015: 3.090.551 lei20152016: 2.748.295 lei20162017: 1.165.198 lei20172018: 424.572 lei20182019: 153.526 lei20192020: 28.901 lei20202023: 53.800 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 53.800 lei 1.734 lei
2020 28.901 lei -68.782 lei
2019 153.526 lei 808 lei 0
2018 424.572 lei 24.861 lei 0
2017 1.165.198 lei 8.595 lei 2
2016 2.748.295 lei 11.967 lei 3
2015 3.090.551 lei 21.725 lei 3
2014 508.467 lei 9.936 lei
2013 80.112 lei 697 lei 1
2012 1.780.540 lei 580 lei 1
2011 265.168 lei 3.398 lei 1
2010 715.205 lei 52.533 lei
2009 646.047 lei 18.197 lei 4
2008 459.408 lei 41.744 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 13.560 zile−12.575 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6.934 zile−6.353 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,22%+241,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 92,88%+0,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,08× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 13,04×+1,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,13%+40,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,08%+3,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 7,12%−0,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,03× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,05× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6.906 zile−2.583 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,64%+78,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 392 din 543 firme active cu bilanț depus (CAEN 4299)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 926 firme active din sector
SectorCAEN 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Sat Bragadiru Orş. Bragadiru
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.05.2021
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/6583/2015 → J2021002864234
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 07.05.2021 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru → Bucureşti Sectorul 4
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2021002864234 → J40/6583/2015
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bacău → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti → Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/521/2006 → J2021002864234
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Bacău
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2021002864234 → J04/521/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 07.05.2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/6583/2015 → J2021002864234

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SEROVIMAIK GRUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SEROVIMAIK GRUP SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SEROVIMAIK GRUP SRL, cu sediul în Sat Bragadiru Orş. Bragadiru, are codul unic de înregistrare (CUI) 18565148, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021002864234. Firma a fost înființată la data de 7 aprilie 2006 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN 4299).

La ultima verificare, SEROVIMAIK GRUP SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 53.800 lei și un rezultat net de 1.734 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SEROVIMAIK GRUP SRL?

SEROVIMAIK GRUP SRL (CUI 18565148) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SEROVIMAIK GRUP SRL în sectorul său?

SEROVIMAIK GRUP SRL ocupă locul 392 din 543 firme active cu bilanț depus în CAEN 4299 (Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SEROVIMAIK GRUP SRL față de firmele din același domeniu?

SEROVIMAIK GRUP SRL este mai veche decât 79% dintre cele 926 firme active cu CAEN 4299.

Este SEROVIMAIK GRUP SRL o firmă activă?

SEROVIMAIK GRUP SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SEROVIMAIK GRUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SEROVIMAIK GRUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SEROVIMAIK GRUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SEROVIMAIK GRUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SEROVIMAIK GRUP SRL plătitoare de TVA?

Nu, SEROVIMAIK GRUP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SEROVIMAIK GRUP SRL?

În anul 2023, SEROVIMAIK GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 53.800 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SEROVIMAIK GRUP SRL?

Firmoscop analizează SEROVIMAIK GRUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.