Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › MARCU LUG SRL

MARCU LUG SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Lugoj
CUI 18578083 · J35/1203/2006
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARCU LUG SRL
CUI 18578083
Nr. Reg. Comerțului J35/1203/2006
Sediu social Str. ANISOARA ODEANU nr. 2, Mun. Lugoj, jud. TIMIŞ, 305500
Telefon 0721464632

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

MARCU CRISTIAN CALIN · administratorMARCU PETRIŞOR-MARCEL · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 29.08.2024
CAEN4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARCU LUG SRL după CUI 18578083 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
113.526 lei
-8.0% vs 2022
Profit net 2023
13.210 lei
-20.7% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă11.6%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 364 de firme din Comerț cu amănuntul al băuturilor care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 4,7%.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 131.881 lei20122013: 126.213 lei20132014: 139.205 lei20142015: 181.797 lei20152016: 188.135 lei20162017: 151.597 lei20172018: 168.817 lei20182019: 150.926 lei20192020: 120.720 lei20202021: 127.577 lei20212022: 123.126 lei20222023: 113.526 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 113.526 lei 13.210 lei
2022 123.126 lei 16.665 lei
2021 127.577 lei 11.715 lei
2020 120.720 lei 5.685 lei
2019 150.926 lei 23.427 lei
2018 168.817 lei 21.163 lei
2017 151.597 lei 6.855 lei 1
2016 188.135 lei 6.757 lei 1
2015 181.797 lei 4.560 lei 1
2014 139.205 lei 11.683 lei 1
2013 126.213 lei -14.920 lei 1
2012 131.881 lei 4.924 lei 2
2011 89.282 lei 343 lei 2
2010 81.237 lei 424 lei 2
2009 98.468 lei -724 lei 2
2008 76.522 lei 4.777 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 43 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−32 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,64%−1,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,72%−6,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,52×+0,34 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,66×−0,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 65,28%−28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,35%−11,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,28%+6,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,38×−0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,85×+0,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 41 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,8%−3,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 391 din 741 firme active cu bilanț depus (CAEN 4725)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 1.395 firme active din sector
SectorCAEN 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARCU LUG SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARCU LUG SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MARCU LUG SRL, cu sediul în Mun. Lugoj, are codul unic de înregistrare (CUI) 18578083, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1203/2006. Firma a fost înființată la data de 12 aprilie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate (CAEN 4725).

La ultima verificare, MARCU LUG SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 113.526 lei și un rezultat net de 13.210 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARCU LUG SRL?

MARCU LUG SRL (CUI 18578083) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MARCU LUG SRL în sectorul său?

MARCU LUG SRL ocupă locul 391 din 741 firme active cu bilanț depus în CAEN 4725 (Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARCU LUG SRL față de firmele din același domeniu?

MARCU LUG SRL este mai veche decât 82% dintre cele 1.395 firme active cu CAEN 4725.

Este MARCU LUG SRL o firmă activă?

Nu — MARCU LUG SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MARCU LUG SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MARCU LUG SRL (CUI 18578083) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MARCU LUG SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARCU LUG SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARCU LUG SRL plătitoare de TVA?

Nu, MARCU LUG SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARCU LUG SRL?

În anul 2023, MARCU LUG SRL a raportat o cifră de afaceri de 113.526 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARCU LUG SRL?

Firmoscop analizează MARCU LUG SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.