Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › OLIROM STAR SRL

OLIROM STAR SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Botoşani
CUI 18610818 · J07/240/2006
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OLIROM STAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO18610818
Nr. Reg. Comerțului J07/240/2006
Sediu social Str. Parcul Tineretului, bl. B2, et. 1, ap. 10, Mun. Botoşani, 710279

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

LIPAN IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.04.2006
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OLIROM STAR SRL după CUI 18610818 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
203.153 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
-12.628 lei
+34.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-6.2%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 507.923 lei20142015: 563.028 lei20152016: 505.995 lei20162017: 382.540 lei20172018: 514.228 lei20182019: 427.827 lei20192020: 237.957 lei20202021: 203.949 lei20212022: 276.962 lei20222023: 194.848 lei20232024: 175.020 lei20242025: 203.153 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 203.153 lei -12.628 lei 1
2024 175.020 lei -19.275 lei 1
2023 194.848 lei 62.718 lei 1
2022 276.962 lei -53.361 lei 2
2021 203.949 lei -37.534 lei 1
2020 237.957 lei 6.257 lei 1
2019 427.827 lei -77.537 lei 5
2018 514.228 lei -129.556 lei 6
2017 382.540 lei -218.786 lei 8
2016 505.995 lei -147.127 lei 8
2015 563.028 lei -162.287 lei 11
2014 507.923 lei -197.150 lei 10
2013 624.589 lei -129.959 lei 11
2012 685.899 lei -112.161 lei 12
2011 653.745 lei -98.248 lei 16
2010 780.786 lei -88.116 lei 12
2009 761.498 lei -118.302 lei 11
2008 715.999 lei -40.877 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.914 zile−446 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 41 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -6,22%+4,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3.432,26%+176,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,03× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -26,73%+12,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -3.332,26%−176,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 203.153 lei+28.133 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,3×+0,76 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,15×+3,18 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 40 zile−21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,96%+4,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 23.482 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 91.185 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OLIROM STAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OLIROM STAR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OLIROM STAR SRL, cu sediul în Mun. Botoşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 18610818, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J07/240/2006. Firma a fost înființată la data de 21 aprilie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, OLIROM STAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 203.153 lei și un rezultat net de -12.628 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OLIROM STAR SRL?

OLIROM STAR SRL (CUI 18610818) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă OLIROM STAR SRL în sectorul său?

OLIROM STAR SRL ocupă locul 23.482 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OLIROM STAR SRL față de firmele din același domeniu?

OLIROM STAR SRL este mai veche decât 71% dintre cele 91.185 firme active cu CAEN 4711.

Este OLIROM STAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare OLIROM STAR SRL (CUI 18610818) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OLIROM STAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OLIROM STAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OLIROM STAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OLIROM STAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OLIROM STAR SRL plătitoare de TVA?

Da, OLIROM STAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OLIROM STAR SRL?

În anul 2025, OLIROM STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 203.153 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OLIROM STAR SRL?

Firmoscop analizează OLIROM STAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Botoșani →

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.