Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › MON TOTAL EXCLUSIV SRL

MON TOTAL EXCLUSIV SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 18765448 · J03/996/2006
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MON TOTAL EXCLUSIV SRL
CUI 18765448
Nr. Reg. Comerțului J03/996/2006
Sediu social Bld. Fraţii Goleşti, bl. S4, sc. B, et. 3, ap. 12, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ, 110174
Telefon 0744751817

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

STANCU IOANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 21.06.2012
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MON TOTAL EXCLUSIV SRL după CUI 18765448 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
6.945 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
2.859 lei
-38.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă41.2%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 4.870 lei20122013: 6.752 lei20132014: 3.840 lei20142015: 14.249 lei20152016: 24.711 lei20162017: 30.686 lei20172018: 9.065 lei20182022: 10.693 lei20222023: 8.255 lei20232024: 7.425 lei20242025: 6.945 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.945 lei 2.859 lei
2024 7.425 lei 4.670 lei
2023 8.255 lei 5.855 lei
2022 10.693 lei -4.268 lei 1
2021 -9.311 lei 0
2018 9.065 lei -13.113 lei
2017 30.686 lei -18.331 lei 1
2016 24.711 lei -25.556 lei 1
2015 14.249 lei -38.408 lei 2
2014 3.840 lei -49.406 lei 2
2013 6.752 lei -67.491 lei 1
2012 4.870 lei -29.523 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 15.908 zile+1.026 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 41,17%−21,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.303,01%−179,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,08× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,31%−10,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.201,33%+178,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,3×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 96,13%−201,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.215 din 13.542 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 27.179 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume27
Dintre care radiate (închise)15

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MON TOTAL EXCLUSIV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MON TOTAL EXCLUSIV SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MON TOTAL EXCLUSIV SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 18765448, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/996/2006. Firma a fost înființată la data de 15 iunie 2006 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, MON TOTAL EXCLUSIV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.945 lei și un rezultat net de 2.859 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MON TOTAL EXCLUSIV SRL?

MON TOTAL EXCLUSIV SRL (CUI 18765448) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MON TOTAL EXCLUSIV SRL în sectorul său?

MON TOTAL EXCLUSIV SRL ocupă locul 11.215 din 13.542 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MON TOTAL EXCLUSIV SRL față de firmele din același domeniu?

MON TOTAL EXCLUSIV SRL este mai veche decât 83% dintre cele 27.179 firme active cu CAEN 5630.

Este MON TOTAL EXCLUSIV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MON TOTAL EXCLUSIV SRL (CUI 18765448) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MON TOTAL EXCLUSIV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MON TOTAL EXCLUSIV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MON TOTAL EXCLUSIV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MON TOTAL EXCLUSIV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MON TOTAL EXCLUSIV SRL plătitoare de TVA?

Nu, MON TOTAL EXCLUSIV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MON TOTAL EXCLUSIV SRL?

În anul 2025, MON TOTAL EXCLUSIV SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.945 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MON TOTAL EXCLUSIV SRL?

Firmoscop analizează MON TOTAL EXCLUSIV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.