Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › LEOLET CONSTRUCT SRL

LEOLET CONSTRUCT SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Busuioci Com. Hurezani
CUI 18800693 · J2006000434182
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LEOLET CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO18800693
Nr. Reg. Comerțului J2006000434182
Sediu Sat Busuioci Com. Hurezani, Gorj
Telefon 0763334809

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 28.08.2013
CAEN4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LEOLET CONSTRUCT SRL după CUI 18800693 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 39/100
Cifră de afaceri 2024
369.389 lei
+57.0% vs 2023
Profit net 2024
12.081 lei
+53.1% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă3.3%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.137 de firme din Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 56% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 5.905 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 44.618 lei20142015: 178.850 lei20152016: 341.826 lei20162017: 453.358 lei20172018: 824.039 lei20182019: 1.154.808 lei20192020: 175.440 lei20202021: 205.149 lei20212022: 253.494 lei20222023: 235.936 lei20232024: 369.389 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 369.389 lei 12.081 lei 4
2023 235.936 lei 7.892 lei 4
2022 253.494 lei -77.385 lei 5
2021 205.149 lei 6.752 lei 4
2020 175.440 lei -16.911 lei 4
2019 1.154.808 lei 9.234 lei 7
2018 824.039 lei 9.222 lei 8
2017 453.358 lei -93.941 lei 7
2016 341.826 lei 5.354 lei 5
2015 178.850 lei 98 lei 2
2014 44.618 lei 1.513 lei 1
2013 -1.313 lei 0
2012 0
2011 0
2010
2009 -1.291 lei
2008 -25 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 395 zile−238 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 64 zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,27%−0,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 169,38%−5,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,59× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,12%+1,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -69,38%+5,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 92.347 lei+33.363 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,57×+0,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,32×+1,51 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 110 zile−92 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,45%−0,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 457 din 2.007 firme active cu bilanț depus (CAEN 4334)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 5.372 firme active din sector
SectorCAEN 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 16 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J18/434/2006 → J2006000434182

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LEOLET CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LEOLET CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LEOLET CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Busuioci Com. Hurezani, are codul unic de înregistrare (CUI) 18800693, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000434182. Firma a fost înființată la data de 27 iunie 2006 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

La ultima verificare, LEOLET CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 369.389 lei și un rezultat net de 12.081 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LEOLET CONSTRUCT SRL?

LEOLET CONSTRUCT SRL (CUI 18800693) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă LEOLET CONSTRUCT SRL în sectorul său?

LEOLET CONSTRUCT SRL ocupă locul 457 din 2.007 firme active cu bilanț depus în CAEN 4334 (Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LEOLET CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

LEOLET CONSTRUCT SRL este mai veche decât 91% dintre cele 5.372 firme active cu CAEN 4334.

Este LEOLET CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LEOLET CONSTRUCT SRL (CUI 18800693) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LEOLET CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LEOLET CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LEOLET CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LEOLET CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LEOLET CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, LEOLET CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LEOLET CONSTRUCT SRL?

În anul 2024, LEOLET CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 369.389 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LEOLET CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează LEOLET CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.