Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › CENTROMED ONCOSAN SRL

CENTROMED ONCOSAN SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 18834831 · J12/2338/2006
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CENTROMED ONCOSAN SRL
CUI 18834831
Nr. Reg. Comerțului J12/2338/2006
Sediu social Str. Octavian Goga nr. 35, ap. 2, subsol. corp I, Mun. Cluj-Napoca, 400698
Telefon 0364111390

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

TĂNĂSESCU RADU ION · administratorTĂNĂSESCU IOANA EUGENIA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 28.05.2025
CAEN8622 · Activități de asistență medicală specializată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CENTROMED ONCOSAN SRL după CUI 18834831 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2024
272.980 lei
-17.0% vs 2023
Profit net 2024
-9.219 lei
-588.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-3.4%
Față de sectorpeste 6% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.908 de firme din Activități de asistență medicală specializată care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 42,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.678 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 203.065 lei20132014: 199.485 lei20142015: 376.645 lei20152016: 327.715 lei20162017: 463.269 lei20172018: 513.187 lei20182019: 519.085 lei20192020: 327.170 lei20202021: 410.752 lei20212022: 396.930 lei20222023: 328.926 lei20232024: 272.980 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 272.980 lei -9.219 lei 1
2023 328.926 lei -1.339 lei 2
2022 396.930 lei -9.634 lei 3
2021 410.752 lei 11.923 lei 3
2020 327.170 lei 3.171 lei 3
2019 519.085 lei 73.054 lei 4
2018 513.187 lei 143.652 lei 5
2017 463.269 lei 138.265 lei 5
2016 327.715 lei 30.436 lei 6
2015 376.645 lei 104.501 lei 6
2014 199.485 lei 2.049 lei 7
2013 203.065 lei -22.139 lei 5
2012 197.010 lei 39.441 lei 5
2011 147.320 lei 20.609 lei 4
2010 121.210 lei -7.926 lei 4
2009 55.970 lei -13.384 lei 4
2008 87.413 lei 36.640 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,38%−2,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,79%+27,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,65×−7,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,61×+0,5 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -99,54%−97,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -61,92%−60,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,21%−27,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 272.980 lei+108.517 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 18,33×+14,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -0,85%−1,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.632 din 13.075 firme active cu bilanț depus (CAEN 8622)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 16.306 firme active din sector
SectorCAEN 8622 · Activități de asistență medicală specializată →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CENTROMED ONCOSAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CENTROMED ONCOSAN SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CENTROMED ONCOSAN SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 18834831, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/2338/2006. Firma a fost înființată la data de 7 iulie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).

La ultima verificare, CENTROMED ONCOSAN SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 272.980 lei și un rezultat net de -9.219 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CENTROMED ONCOSAN SRL?

CENTROMED ONCOSAN SRL (CUI 18834831) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă CENTROMED ONCOSAN SRL în sectorul său?

CENTROMED ONCOSAN SRL ocupă locul 6.632 din 13.075 firme active cu bilanț depus în CAEN 8622 (Activități de asistență medicală specializată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CENTROMED ONCOSAN SRL față de firmele din același domeniu?

CENTROMED ONCOSAN SRL este mai veche decât 90% dintre cele 16.306 firme active cu CAEN 8622.

Este CENTROMED ONCOSAN SRL o firmă activă?

Nu — CENTROMED ONCOSAN SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este CENTROMED ONCOSAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare CENTROMED ONCOSAN SRL (CUI 18834831) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în CENTROMED ONCOSAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CENTROMED ONCOSAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CENTROMED ONCOSAN SRL plătitoare de TVA?

Nu, CENTROMED ONCOSAN SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CENTROMED ONCOSAN SRL?

În anul 2024, CENTROMED ONCOSAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 272.980 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CENTROMED ONCOSAN SRL?

Firmoscop analizează CENTROMED ONCOSAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.