Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › C&C PROSPER ASIG SRL

C&C PROSPER ASIG SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Orş. Popeşti-Leordeni
CUI 18867790 · J23/4754/2016
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire C&C PROSPER ASIG SRL
CUI 18867790
Nr. Reg. Comerțului J23/4754/2016
Sediu social Spl. Unirii nr. 9, bl. 1, sc. B, et. 7, ap. 112 CAM 2, camera 2, Orş. Popeşti-Leordeni, jud. ILFOV, 77160

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ROMAN VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 11.05.2026
CAEN6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută C&C PROSPER ASIG SRL după CUI 18867790 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
223.474 lei
+655.0% vs 2023
Profit net 2024
185.867 lei
+681.7% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă83.2%
Față de sectorpeste 98% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 3.214 de firme din Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 32,8%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 9% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.599 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 4.277 lei20122013: 5.096 lei20132014: 1.539 lei20142016: 252.778 lei20162017: 449.151 lei20172018: 517.574 lei20182019: 767.093 lei20192020: 619.698 lei20202021: 1.005.335 lei20212022: 1.295.941 lei20222023: 29.596 lei20232024: 223.474 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 223.474 lei 185.867 lei 0
2023 29.596 lei 23.777 lei 0
2022 1.295.941 lei 1.247.173 lei 0
2021 1.005.335 lei 965.195 lei 0
2020 619.698 lei 595.542 lei 0
2019 767.093 lei 744.080 lei 0
2018 517.574 lei 502.047 lei 0
2017 449.151 lei 428.970 lei 1
2016 252.778 lei 242.145 lei 1
2015 -6.118 lei 1
2014 1.539 lei -4.878 lei 1
2013 5.096 lei -2.941 lei 1
2012 4.277 lei -10.216 lei 1
2011 19.754 lei 2.444 lei 1
2010 10.975 lei -13.300 lei 1
2009 35.911 lei 14.296 lei 1
2008 25.230 lei 8.242 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 69 zile+65 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 304 zile+303 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 83,17%+2,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,14%+18,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,51×−1.135,52 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,22× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,11%+91,16 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 80,32%+73,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 81,86%−18,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,97×+0,88 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10.039,47%+7.845,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 800 din 2.254 firme active cu bilanț depus (CAEN 6619)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 7.456 firme active din sector
SectorCAEN 6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume9
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Orş. Popeşti-Leordeni
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11818/2006 → J23/4754/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Popeşti Leordeni → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/4754/2016 → J40/11818/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Oraş Popeşti Leordeni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11818/2006 → J23/4754/2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru C&C PROSPER ASIG SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți C&C PROSPER ASIG SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

C&C PROSPER ASIG SRL, cu sediul în Orş. Popeşti-Leordeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 18867790, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/4754/2016. Firma a fost înființată la data de 20 iulie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii (CAEN 6619).

La ultima verificare, C&C PROSPER ASIG SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 223.474 lei și un rezultat net de 185.867 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are C&C PROSPER ASIG SRL?

C&C PROSPER ASIG SRL (CUI 18867790) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă C&C PROSPER ASIG SRL în sectorul său?

C&C PROSPER ASIG SRL ocupă locul 800 din 2.254 firme active cu bilanț depus în CAEN 6619 (Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este C&C PROSPER ASIG SRL față de firmele din același domeniu?

C&C PROSPER ASIG SRL este mai veche decât 96% dintre cele 7.456 firme active cu CAEN 6619.

Este C&C PROSPER ASIG SRL o firmă activă?

Nu — C&C PROSPER ASIG SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este C&C PROSPER ASIG SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare C&C PROSPER ASIG SRL (CUI 18867790) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în C&C PROSPER ASIG SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru C&C PROSPER ASIG SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este C&C PROSPER ASIG SRL plătitoare de TVA?

Nu, C&C PROSPER ASIG SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a C&C PROSPER ASIG SRL?

În anul 2024, C&C PROSPER ASIG SRL a raportat o cifră de afaceri de 223.474 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu C&C PROSPER ASIG SRL?

Firmoscop analizează C&C PROSPER ASIG SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.