Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › MODA LUX SRL

MODA LUX SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Roman
CUI 18941200 · J27/940/2006
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MODA LUX SRL
Cod fiscal (CIF) RO18941200
Nr. Reg. Comerțului J27/940/2006
Sediu social Bld. Roman Muşat, Mun. Roman, jud. NEAMŢ

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GHIMPU RAHELA · administratorTĂTĂRUŞANU MARIA · administratorENEA DOINA-CAMELIA · administratorPERICICA MIHAELA-ELENA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.08.2006
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MODA LUX SRL după CUI 18941200 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
1.084.520 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
-32.593 lei
-504.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3.0%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 64% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.362.304 lei20142015: 1.596.318 lei20152016: 1.841.502 lei20162017: 1.832.126 lei20172018: 1.693.263 lei20182019: 1.552.477 lei20192020: 814.746 lei20202021: 1.065.585 lei20212022: 1.098.513 lei20222023: 1.067.949 lei20232024: 1.081.536 lei20242025: 1.084.520 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.084.520 lei -32.593 lei 2
2024 1.081.536 lei -5.388 lei 2
2023 1.067.949 lei 2.075 lei 2
2022 1.098.513 lei 35.280 lei 2
2021 1.065.585 lei 29.986 lei 2
2020 814.746 lei -100.188 lei 5
2019 1.552.477 lei -17.903 lei 5
2018 1.693.263 lei 61.367 lei 5
2017 1.832.126 lei 50.172 lei 6
2016 1.841.502 lei 45.472 lei 6
2015 1.596.318 lei 48.448 lei 6
2014 1.362.304 lei 3.748 lei 6
2013 1.375.915 lei 34.089 lei 6
2012 1.431.038 lei 7.449 lei 7
2011 1.359.691 lei -18.292 lei 7
2010 1.468.525 lei -33.236 lei 7
2009 1.629.171 lei -12.878 lei 7
2008 2.084.599 lei 42.962 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 170 zile−89 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,01%−2,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 105,28%+6,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,95×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,77%−6,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -5,11%−6,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 542.260 lei+1.492 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,25×+0,86 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,57×+0,99 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 142 zile−90 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,92%−2,55 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 501 din 6.708 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 15.047 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 16.08.2006
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 16.08.2006 → dizolvare
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 16.08.2006

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MODA LUX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MODA LUX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MODA LUX SRL, cu sediul în Mun. Roman, are codul unic de înregistrare (CUI) 18941200, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/940/2006. Firma a fost înființată la data de 17 august 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, MODA LUX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.084.520 lei și un rezultat net de -32.593 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MODA LUX SRL?

MODA LUX SRL (CUI 18941200) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MODA LUX SRL în sectorul său?

MODA LUX SRL ocupă locul 501 din 6.708 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MODA LUX SRL față de firmele din același domeniu?

MODA LUX SRL este mai veche decât 70% dintre cele 15.047 firme active cu CAEN 4719.

Este MODA LUX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MODA LUX SRL (CUI 18941200) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MODA LUX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MODA LUX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MODA LUX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MODA LUX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MODA LUX SRL plătitoare de TVA?

Da, MODA LUX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MODA LUX SRL?

În anul 2025, MODA LUX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.084.520 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MODA LUX SRL?

Firmoscop analizează MODA LUX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.